Juniori 1. BK Michalovce s dvoma prehrami

Zápasmi desiateho a jedenásteho kola pokračovala počas víkendu najvyššia juniorská Extraliga v basketbale. Juniori 1. BK Michalovce sa tentokrát predstavili na vlastnej palubovke telocvične Gymnázia Pavla Horova, v ktorej privítali celky BK JK Košice a BK 04 AC LB Spišská Nová Ves. Michalovským juniorom sa v oboch zápasoch nedarilo, keď najskôr podľahli Košičanom 55:73 a potom Spišiakom 61:86. Juniori 1. BK Michalovce tak naďalej zostávajú na predposlednom jedenástom mieste v tabuľke. Najbližšie sa opäť predstavia doma, keď v sobotu 6. februára o 16.00 hod. privítajú celok 1. BK Humenné.

V prvom víkendovom súboji sa michalovskí juniori predstavili v priamom súboji o desiate miesto v tabuľke. Michalovčania odohrali výborný prvý polčas. Súperovi v ňom dovolili streliť iba 28 bodov, dali o štyri viac a boli tak na najlepšej ceste získať skalp Košičanov. Tretiu štvrtinu ale nezvládli. Prehrali o trinásť bodov a vo štvrtej už nedokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu. "V druhom polčase sme výkonnostne klesli, čo je odzrkadlením slabšej tréningovej morálky družstva a s tým spojenej kondície. Následne sa vyfauloval Kováč a Košičania si už výhru postrážili. V druhom polčase dostali príležitosť kadeti. Svoju šancu využili a nesklamali," uviedol na margo prehry 55:73 s BK JF Košice manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

Keď v prvom zápase víkendu Michalovčania privítali tabuľkového suseda, v druhom mali zase protivníka z opačného pólu tabuľky. Spišiaci totiž bojujú o prvú štvorku, ktorá zaručuje účasť na záverečnom turnaji Final - four. A favorit svoju úlohu aj potvrdil, keď už po prvej štvrtine viedol štrnásťbodovým rozdielom. V druhej sa síce Michalovčania dotiahli a náskok znížili na deväť bodov, absolútne im však nevyšla tretia štvrtina, ktorú prehrali 7:26 a o víťazovi tak bolo rozhodnuté. "Aj napriek vysokej prehre sme podali dobrý výkon. Kvalita a väčšie herné skúsenosti boli na strane Spišiakov. Niektorí z týchto chlapcov už dostávajú príležitosť dokonca aj v mužskej extralige. To sa na palubovke aj potvrdilo. Teší, že aj keď v zápase dostali väčšiu minutáž naši kadeti, opäť nesklamali, keď sa darilo hlavne najlepšiemu strelcovi tímu Demkovi," povedal po prehre 61:86 manažér 1. BK Michalovce Peter Biganič.

10. kolo
1.BK Michalovce - BK JF Košice 55:73 (32:28)
Štvrtiny: 14:15, 18:13, 13:26, 10:19
Zostava a body 1. BK: Laurinčík 19, Hitrík 10, Kincel 6, Meňky 6, S. Kováč 5, M. Demko 5, Pirkovský 4, Novakovský, Chrobák.

11. kolo
1.BK Michalovce - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 61:86 (34:43)
Štvrtiny: 11:25, 23:18, 7:26, 20:17
Zostava a body 1. BK: M. Demko 19, Meňky 14, S. Kováč 13, Kincel 8, Novakovský 3, Laurinčík 2,  Pirkovský 2, Chrobák.

Ostatné výsledky 10. kola
MBK Karlovka Bratislava - BKM Iskra Svit 81:75 (37:34), BK Inter Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 53:39 (26:23), 1. BK Humenné - BK 04 AC LB SNV 65:91 (35:48), MBK Victoria Žilina - BKM SPU Nitra 101:43 (48:28), IMC Slovakia P. Bystrica - ŠBK Junior Levice 75:73 (32:41)

Ostatné výsledky 11. kola
MBK Karlovka Bratislava - ŠKP Banská Bystrica 71:65 (31:41), BK Inter Bratislava - BKM Iskra Svit 92:67 (48:34), 1. BK Humenné - KB Košice 52:79 (26:44), MBK Victoria Žilina - ŠBK Junior Levice 68:50 (34:21), IMC Slovakia P. Bystrica - BKM SPU Nitra 78:60 (46:27)