Hanebná prehra michalovskej Dukly

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 41. kola I. hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HC Mikron Nové Zámky hanebne 2:9. Obidva góly michalovskej Dukly zaznamenal Andrej Salnikov. Zverenci trénera Petra Tirpáka odohrajú do konca základnej časti ešte dva zápasy. V prvom sa v stredu predstavia v Detve, no a základnú časť ukončia v piatok 5. februára domácim súbojom proti Topoľčanom.

Jedným slovom hanba a poníženie divákov. Iba takto sa dá nazvať piatkové vystúpenie hokejistov michalovskej Dukly, ktorí v stretnutí proti Novým Zámkom neukázali prakticky nič. Z ich strany síce chýbala kvalita, prehrať sa však dá aj so cťou. Tú však „vojaci“ zrejme aj s bojovnosťou dnes zabudli v šatni, pretože sa nenašiel žiaden, kto by družstvo potiahol. To je pred blížiacom sa play-off ešte bolestivejšie konštatovanie, ako vysoká prehra 2:9...

Veľmi dôležitý bol opäť úvod stretnutia. Ten domácim opäť raz nevyšiel a ani sa nenazdali a s ašpirantom na extraligovú baráž prehrávali 0:3. V tretej minúte presne namieril Dominik Hegyi, o minútu neskôr si perfektne až pred Dávida Okoličányho nakorčuľoval Martin Chovan, no a v 12. minúte už bolo 0:3, keď sa po spolupráci štvrtého útoku presadil Martin Koutník. Michalovčania ako tak zdvihli hlavy v závere prvej tretiny, kedy mali viac z hry. Vyťažili z nej svoj úvodný gól, o ktorý sa postaral Andrej Salnikov, ako aj pocit, že so zápasom ešte môžu niečo urobiť. Úvod druhej tretiny im ale opäť nevyšiel. Už po osemnástich sekundách nachytal Dávida Okoličányho Erik Čaládi, no a keď sa v 24. minúte predviedol aj Albín Podstavek, michalovský brankár sa za stavu 1:5 porúčal z brány, v ktorej ho nahradil Tomáš Petro. Ani on si čisté konto dlho neudržal, pretože už v 26. minúte ho krásnym blafákom dokonale vykúpal opäť Albín Podstavek 1:6. Nové Zámky udreli v druhej tretine ešte raz, keď v 33. minúte počas päťminútovej presilovky dokonal svoj čistý hetrik za necelých desať minút Albín Podstavek 1:7. Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Jej tempo naďalej udávali hráči hostí, ktorí boli pánmi na ľade a to aj napriek tomu, že stiahli nohu z plynu. V úvode tretej tretiny síce po druhýkrát skóroval Andrej Salnikov, no Dominik Hegyi a Branislav Fábry dokončili skazu Dukly ôsmym a deviatym gólom – 2:9.

HK Dukla Michalovce - HC Mikron Nové Zámky 2:9 (1:3, 0:4, 1:2)
Góly: 13. Salnikov (Fedorko, Šangin), 42. Salnikov (Šangin) - 3. Hegyi (Tábi, Dubec), 4. M. Chovan (Podstavek), 12. Koutník (Torok, Bašič), 21. Čaládi (Ďurčo, M. Chovan), 24. Podstavek (M. Chovan, Elomo), 26. Podstavek (Hudec, Čaládi), 33. Podstavek (M. Chovan, Hudec) pres/1, 46. Hegyi, 49. Fábry (Hudec) oslab/1.
Vylúčení: 3:1, navyše Banovský 5+DKZ napadnutie hlavy a krku, Lušnikov 10. min. nešportové správanie. Presilovky: 0.1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Lauff - Jobbágy, Janiga. Divákov: 723.
HK DUKLA: Okoličány - Hopkovič, Kubát, Urban, Hančák, Voronov, Šangin, Buraľ, Dolgoš - Faith, Klouda, Banovský - M. Segľa, Huňady, Hinďoš - Lušnikov, Salnikov, Fedorko - Schnelly, Jenčo, M. Gavura.
HC MIKRON: Kristín - J. Ďurčo, M. Chovan, Bobček, Kousalík, Sucharda, Baron, Hrudík, M. Šiška - Podstavek, M. Hudec, Čaládi - Komínek, Elomo, Fábry - Tábi, Hegyi, Dubec - T. Torok, L. Bašič, Koutník.

Uverejnené: 29.01.2016 20:18:59