Iuventa padla v "stovežatej" a prvýkrát v tejto sezóne prehrala

Hádzanárky michalovskej Iuventy utrpeli prvú prehru v tejto sezóne, keď v šlágri 16. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže prehrali v Prahe so Slaviou 19:24 (8:14). Napriek tejto strate si naďalej udržiavajú pred svojimi prenasledovateľkami dvojbodový náskok. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia doma v sobotu 6.februára 2016 v tradičnom čase o 17.30 hod., keď v Chemkostav aréne privítajú Šaľu. Následne budú mať vo WHIL voľný žreb, nuž a doma ich uvidíme znovu v sobotu 20.februára 2016, keď o 17.30 hod. privítajú nováčika súťaže HC Plzeň.

Hádzanárky michalovskej Iuventy cestovali na ihrisko v tabuľke druhej Slavie síce s rešpektom k súperovi, no aj s cieľom dosiahnuť dobrý výsledok a pokračovať v sérii bez prehry. To sa im nakoniec nepodarilo, keďže prehrali rozdielom piatich gólov 24:19 a prvýkrát v sezóne sa tak museli skloniť pred súperom. Michalovčanky aj napriek tejto prehre ostávajú na prvom mieste v tabuľke, s dvojbodovým náskokom práve pred „zošívanými“. Jediným pozitívom z prehry v hlavnom meste Českej republiky je to, že hráčky Iuventy v samom závere zabojovali a z deväťgólového náskoku súpera (23:14 v 53. minúte) strhli štyri góly, čím získali výhodu pri rovnosti bodov, keďže doma zošívané zdolali 31:24.

Úvod šlágra šestnásteho kola vyšiel lepšie domácim hráčkam, ktoré sa v piatej minúte záasluhou presného zásahu Terezy Pokornej ujali vedenia 3:0. Až potom sa strelecky presadila aj Iuventa, keď jej gólový účet otvorila kanonierka Tatiana Fiľková - Trehubová. Michalovčanky o dva góly prehrávali aj v 7. minúte, kedy Oľga Perederijová dala na 2:4, no potom prišli tri góly Slavie v rade a tá po presnom zásahu Michaely Peškovej vyhrávala v 9. minúte 7:2. Domáce hráčky si viacgólový náskok udržiavali aj v 17. minúte, kedy Galušková dala na 9:5. Potom však prišli dva presné zásahy Iuventy v rade, v 21. minúte bolo po góle Julie Kučerovej iba 9:7, na čo lavička Slavie reagovala oddychovým časom. Ten domácim hráčkam pomohol. Hneď po ňom zaznamenali tri góly v rade a v 24. minúte vyhrávali opäť rozdielom piatich gólov (12:7). Vzápätí síce kontrovala z pokutového hodu Tatiana Fiľková – Trehubová, no záver prvého polčasu patril Slavii, ktorá po góloch Kamily Kordovskej a Terezy Pokornej natiahla polčasové vedenia na šesť gólov (14:8).

Iuventa začala druhopolčasovú stíhaciu jazdu troma gólmi v rade. V 34. minúte po góle Jevgenije Levčenkovej (14:11) sa zdalo, že jej hráčky by mohli ešte s výsledkom niečo urobiť. To však domáce nechceli dopustiť. Po slabšom začiatku druhého dejstva totiž zapli na plné obrátky a takisto kontrovali trojgólovou šnúrou. Po góle Kamily Kordovskej z 39. minúty opäť viedli o polčasových šesť gólov (17:11). Následne síce skórovala Fiľková – Trehubová, no „zošívané“ odpovedali štyrmi gólmi v rade a v 49. minúte viedli o deväť gólov 21:12. O víťazovi teda bolo rozhodnuté. Domáce hráčky deväťgólovým rozdielom vyhrávali ešte aj sedem minút pred koncom (23:14), záver zápasu ale vyšiel lepšie Iuvente, ktorá nakoniec prehrala o päť gólov 19:24.

Praha - Michalovce 24:19 (14:8)

Pok. hody: 1/1 - 3/2, vylúčené: 7 - 6. Rozhodovali: Hájek a Macho - 300 divákov.

SLAVIA: Kudláčková, Hillebrandová - Motejlová 1, Rezlerová, Pešková 3, Kordovská 4, Kutlvašrová, Pokorná 4, Jedličková, Galušková 5, Malá 1, Keclíková 2/1, Stellnerová 1, Chlupová 3.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Kučerová 4, Černovová 2, M. Holešová 2, S. Nagyová, Habánková, Levčenková 1, Wollingerová, Bajčiová 1, Golubevová, Fiľková-Trehubova 7/2, Perederyjová 2.