Iuventa vysoko zdolala Plzeň

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí devätnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad nováčikom HC Plzeň presvedčivo 41:17, keď do prestávky viedli už 21:8. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia v sobotu 27.februára 2016 o 18.00 hod. na palubovke českého DHC Sokol Poruba. Doma ich následne uvidíme už v piatok 4.marca 2016, keď o 17.30 hod. budú hostiť Sokol Písek. Po tomto stretnutí nasleduje vo WHIL reprezentačná prestávka, v rámci ktorej sa národný tím Slovenska predstaví dvakrát proti Fínsku.

Michalovské hádzanárky začali papierové prognózy napĺňať od začiatku. Skóre zápasu síce otvorila hosťujúca kanonierka Drozdová, no to bol jediný okamih, čo Plzeň viedol. Iuventa totiž odpovedala troma gólmi v rade a po presnom zásahu Tatiany Fiľkovej - Trehubovej vyhrávala v tretej minúte 3:1. Michalovčanky aj naďalej diktovali tempo hry. Po góle Černovej na 8:2 sa ich hosťujúca lavička snažila zastaviť oddychovým časom, ktorý ale nezabral. Iuventa totiž naďalej zvyšovala svoj náskok. V 18. minúte viedla po góle Veroniky Habánkovej po prvýkrát o desať gólov (13:3), o desať minút neskôr bolo po presnom zásahu Nagyovej 20:7. Do konca polčasu padli ešte dva góly. Najskôr sa presadila Cepníková, posledné slovo patrilo Vladimíre Bajčiovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 21:17.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Michalovčanky naďalej diktovali jej priebeh a rýchlymi kontrami trestali chyby sympaticky hrajúceho nováčika. Po dvoch góloch Vladimíry Kišíkovej bolo v 35. minúte 26:9, v 44. minúte upravovala Tatiana Fiľková - Trehubová už na 30:12. O minútu neskôr po góle Sofie Nagyovej vyhrávali Michalovčanky po prvýkrát v stretnutí o dvadsať gólov (32:12). Keď Vladimíra Bajčiová upravila v 48. minúte na 36:16, lavička hosťujúceho tímu reagovala ďalším oddychovým časom. Ani ten ale rozbehnutú Iuventu nezastavil, ba naopak. Jana Dziurová dala v 54. minúte na 38:14, po ďalšom góle tejto šikovnej krídelničky vyhrávali Michalovčanky v 57. minúte 40:14. Záver zápasu patril hostkám, ktoré dokázali už len kozmeticky upraviť výsledok. Poslednú trojminútovku vyhrali 3:1 a zápas tak skončil 41:17 v prospech aktuálneho lídra tabuľky.

Iuventa Michalovce - HC Plzeň 41:17 (21:8)

Pok. hody: 4/4 - 3/2, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Cibere a Richvalský - 500 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Gubiková, Medveďová - Černovová 4, M. Holešová 3, Kišiková 5, S. Nagyová 2, Habánková 3/1, Levčenková, Wollingerová 3, Dziurová 2,  Bajčiová 4/1, Golubevová 1, Fiľková-Trehubova 11/2, Perederyjová 3.

HC: Dresslerová, Vidršperková, Boháčková - Pešíčková 3, Šelaisová 1, Rumlová, Cepníková 1, Drozdová 7, Škopková, Ketnerová, Buchnerová 3/2, Vaňková 1, P. Sedláčková, Roubalová 1.

Uverejnené: 20.02.2016 20:28:13