Trojgólové víťazstvo junioriek Iuventy nad Trenčínom

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v predohrávanom šlágri štrnásteho kola prvej ligy žien doma nad Trenčínom 30:27 (16:10) a upevnili si tak vedúce postavenie v tabuľke. Zverenky trénera Františka Urbana teraz ešte čakajú dva domáce zápasy, najprv si v nedeľu 28.februára 2016 o 14.00 hod. predohrajú duel 20.kola so Stupavou, nuž a napokon v sobotu 5.marca 2016 budú o 17.00 hostiť Nesvady.

Prvá polovica prvého dejstva zápasu dvoch tímov atakujúcich užšiu špičku v tabuľke priniesla vyrovnanú hádzanú. Oba tímy sa striedali vo vedení. V trinástej minúte dala Sofia Nagyová na 7:6 a o niekoľko sekúnd na to bolo po góle Simony Chorovskej 8:7. Trenčín síce odpovedal dvoma gólmi Eriky Rajnohovej, no vzápätí Iuventa kontrovala štyrmi gólmi v rade a keď Vladimíra Kišíková dala v 23. minúte na 12:9, zobrala si lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Ani ten však Iuventu nezastavil. Michalovčanky, ktoré totiž ťažili z dobrej obrany, za ktorou stála pozorná Adriana Medveďová, totiž naďalej trestali chyby súperok. Po oddychovom čase natiahli gólovú šnúru na sedem gólov a po presnom zásahu Sofie Nagyovej vyhrávali v 27. minúte 15:9. Vzápätí síce Gajdošíková ukončila desaťminútové čakanie Trenčína na gól, posledné slovo ale v prvom dejstve patrilo Veronike Habánkovej, ktorá v posledných sekundách prvého dejstva dala na 16:10.

Aj v druhom dejstve sa hralo podľa nôt michalovskej Iuventy, ktorá sa však nedokázala gólovo odpútať od svojich súperok. Aj preto jej náskok nenarastal tak, ako sa očakávalo. Úvodné sekundy patrili hostkám, ktoré znížili na 16:12, no vzápätí rovnakou mincou odpovedali aj Habánková s Nagyovou a Iuventa opäť viedla o polčasových šesť gólov (18:12). Keď v 38. minúte Františka Solárová dala na 20:13, lavička hosťujúceho tímu opäť reagovala oddychovým časom. Ani ten však náskok Michalovčaniek neskrátil, pretože v 42. minúte dala v pohode hrajúca Sofia Nagyová na 23:16 a po góle Vladimíry Kišíkovej bolo dvanásť minút pred koncom 26:21. Až posledná desaťminútovka priniesla zníženie gólového rozdielu. Hostky sa nebezpečne priblížili v 57. minúte, kedy Erika Rajnohová dala iba na rozdiel dvoch gólov (28:26). Domáce hráčky ale drámu nepripustili a po výhre 30:27 sú naďalej v jarnej časti stopercentné.

Iuventa Michalovce jun. - HK Štart Trenčín 30:27 (16:10)

Pok. hody: 3/2 - 5/4, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Vydra a Gedeon - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Medveďová, Mulíková - Solárová 3, Štefaníková, Soročinová 3, Selecká, Habánková 7/2, Nagyová 8, Kišiková 4, Chorovská 3, Ščerbáková 1, Lešková, Barátová, Kocaníková 1.

HK ŠTART: Rehušová - Žitňanová 1, Minarechová, P. Jašková 2, Rajnohová 8/2, Kostelná 7/2, Re. Záhumenská 1, Nosická 1, Ra. Záhumenská, Gajdošíková 7.

Uverejnené: 24.02.2016 20:16:07