Juniori HK Mládež v Poprade s dvoma prehrami

Juniori HK Mládež Michalovce prehrali v prvých dvoch štvrťfinálových súbojoch O pohár Generálneho sekretára SZĽH s tímom HK ŠKP Poprad 4:7 a 1:4, a v sérii tak prehrávajú 0:2. Mladí Michalovčania však neboli ďaleko od úspechu v oboch zápasoch. V prvom viedli v 29. minúte 3:1, no Popradčania odpovedali šiestimi gólmi v rade, no a v druhom stretnutí bolo zase po prvej tretine gólom Slobodníka 0:1, domáci ale v druhej a tretej tretine otočili skóre vo svoj prospech. Tretí štvrťfinálový duel sa uskutoční v nedeľu 6. marca o 13.30 hod. na michalovskom ľade, kde by sa odohral aj prípadný štvrtý zápas a to v pondelok 7. marca o 17.00 hod.

1. zápas
HK ŠKP Poprad - HK Mládež Michalovce 7:4 (1:2, 6:1, 0:1)
Góly: 1. Bednarčík (B. Šterbák, Szucs), 30. Toma (Achs, Krmenčík), 31. Bednarčík (B. Šterbák, Mihalko), 34. Toma (Krmenčík, Achs), 39. Lindeman (Bednarčík), 39. Toma (Olejník, Tešlár), 40. Václav (D. Šeliga, Žiak) pres/1 - 4. Radetskyi (Grega), 14. Slobodník (Radetskyi, Vorona), 29. R. Weiss (Masaryk) oslab/1, 59. Radetskyi (Masaryk, Grega) pres/1.
Vylúčení: 3:5. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Husár - Šoltés, Štofančík.
HK ŠKP: Just (29. Šturma) - Szucs, Kolumber, Tešlár, Krmenčík, Žiak, Krempaský, Mihalko - Bednarčík, Lindeman, B. Štrbák - Achs, Toma, Olejník - Václav, Bjalončík, D. Šeliga - Vislocký.
HK MLÁDEŽ: Dzúr - Alexandrov, Vinc, Masaryk, Grega - Vorona, Slobodník, Radetskyi - M. Gavura, R. Weiss, A. Buraľ - Labanc.

2. zápas
HK ŠKP Poprad - HK Mládež Michalovce 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Stav série: 2:0
Góly: 21. Vašaš (Szucs, Bednarčík), 25. Bjalončík (D. Šeliga), 44. Vašaš oslab/1, Vašaš - 20. Slobodník (P. Regenda, Alexandrov)
Vylúčení: 10:6, navyše Just a Krmenčík 10. minút nešportové správanie, Achs (všetci Poprad) 5+DKZ nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Švajka - Wolf, Štofančík.
HK ŠKP: Just - Szucs, Kolumber, Tešlár, Krmenčík, Leško, Mihalko, Žiak - Bednarčík, Lindeman, Vašaš - Achs, Vislocký, Olejník - Martančík, Bjalončík, D. Šeliga - B. Šterbák.
HK MLÁDEŽ: Dzúr - Alexandrov, Vinc, Masaryk, Grega, Plánovský, Š. Stríž, Labanc - Vorona, Slobodník, Radetskyi - M. Gavura, R. Weiss, A. Buraľ - P. Regenda, Štenko, Hercik.

(1:2, 6:1, 0:1)