Trojgólový výprask MFK Zemplín v Myjave

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce prehrali v stretnutí 27. kola Fortuna ligy na pôde Spartaka Myjava hladko 0:3, keď po polčase prehrávali 0:1. O dva góly v ich sieti sa postaril ofenzívny stredopoliar Erik Daniel, jeden pridal útočník Dávid Škutka. Zverenci trénera Stanislava Grigu najbližší zápas odohrajú doma, keď v utorok 19. apríla o 19.00 hod. privítajú celok Dac Dunajská Streda.

Michalovskí futbalisti cestovali na Kopanice s cieľom konečne proti tamojšiemu Spartaku zabodovať. V priebehu sezóny s ním totiž dvakrát ťahali za kratší koniec, keď prehrali zhodne 1:2. Žiaľ, ostalo iba pri rečiach, keďže Myjavčania boli počas celého duelu lepším tímom a Michalovčanom pripravili zaslúženú prehru 0:3. Zverenci trénera Stanislava Grigu tak môžu ďakovať trnavskému Spartaku, ktorý rozdrvil Skalicu po výsledku 5:1 a Michalovčania majú pred Záhorákmi naďalej dvojbodový náskok. Na druhej strane, „grigovci“ čakajú na víťazstvo päť zápasov, v ktorých získali iba chudobné dva body...

Úvod zápasu na Kopaniciach bol opatrný, obaja súperi mysleli skôr na defenzívu. Väčšiu snahu sme mohli vidieť na domácich kopačkách a to prinieslo Myjavčanom zaslúžené ovocie. V šestnástej minúte ešte strieľaný center neskončil v michalovskej sieti, no o dve minúty sa už skóre menilo. Po rýchlej akcii z ľavej strany poslal loptu do pokutového územia Pekár a Erik Daniel z otočky prekonal Mariána Kelemena - 1:0. Ani strelený gól nezmenil obraz hry na trávniku, taktovku v úrovni slabom zápase držali naďalej v rukách domáci. Vyrovnanie mohlo prísť v 30. minúte, Votinov ale po zaváhaní domácej defenzívy neprekonal Hrušku ani na dvakrát. Záver prvého dejstva už veľa vzruchu nepriniesol. Zaujal akurát pre ofsajd neuznaný gól Pekára, prvý polčas tak skončil tesným vedením Myjavčanov.

Aj v druhom polčase sa hralo viac na hosťujúcej polovici. Myjavčania mohli zvýšiť svoje vedenie už v 50. minúte, kedy bola po strete Marcosa Pereza so Sladekom v pokutovom území nariadená penalta, Marián Kelemen ale vystihol smer strely samého postihnutého a skóre sa tak nemenilo. Tento moment ale s domácimi nezakýval, ba naopak. Vypracovali si ešte väčšiu prevahu, z ktorej mohol skórovať Dávid Škutka, Kelemen ale opäť čaroval, keď jeho hlavičku vytlačil na rohový kop. Michalovský golman sa následne zaskvel aj pri koncovke Pekára, no v 73. minúte už po hlavičke Škutku nemal nárok – 2:0. Hostia po druhom inkasovanom góle úplne rezignovali a „odmenou“ pre nich bol tretí úder, ktorý inkasovali v 81. minúte z kopačky Erika Daniela - 3:0.

Spartak Myjava - MFK Zemplín Michalovce 3:0 (1:0)
Góly: 18. a 81. E. Daniel, 72. Škutka.
Žlté karty: 59. Beňo, 62. E. Daniel, 90.+ Machovec - 32. Sviarčinskij, 90. Peréz,
Rozhodovali: Horváth - Hancko, Galo.
Divákov: 1147
SPARTAK: Matúš Hruška - Beňo, Banovič, Ostojič, Machovec - Bílovský (56. Duga), T. Kóňa, Š. Pekár - E. Daniel (87. Copko), Škutka, P. Sládek (79. Ľ. Kolár)
MFK ZEMPLÍN: Kelemen - Peréz, Podhorín, Vernon, Sviarčinskij - Kunca (46. Bayón), T. Sedlák, Danko, Koscelník (82. Deligiannidis) - Hamuľak, Votinov (71. Serečin)