Michalovskí basketbalisti s miestenkou na finálový turnaj

Basketbalisti 1. BK D Michalovce uspeli v dohrávanom súboji 16. kola druhej basketbalovej ligy skupina Východ na pôde 1. BK Dolný Kubín, kde vyhrali hladko o šestnásť bodov 68:52 (34:24). Touto výhrou si nielenže upevnili druhé miesto v tabuľke, hneď za suverénnymi Krompachmi, ale de facto si zabezpečili aj účasť na finálovom turnaji Final - four, ktorý sa uskutoční v termíne od 14. do 15. mája práve na pôde víťaza druhej ligy skupina Východ, teda Krompách.

Michalovskí basketbalisti musia odohrať do konca základnej časti ešte dve kolá. Najskôr sa v stredu 27. apríla predstavia v dohrávanom stretnutí 21. kola v Košiciach proti UVLF, no a základnú časť ukončia domácim stretnutím 22. kola, v ktorom v nedeľu 1. mája o 13.00 hod. privítajú celok BK Rožňava.

Michalovskí basketbalisti si víťazstvom v Dolnom Kubíne prakticky zabezpečili postup na finálový turnaj

V dohrávanom súboji 16. kola išlo o druhé miesto v tabuľke. Oba tímy totiž mali pred vzájomným zápasom na svojom konte po tri prehry. S touto skutočnosťou sa lepšie popasovali Michalovčania, ktorí prakticky v celom stretnutí dominovali a napokon zvíťazili rozdielom šestnástich bodov 68:52. „Podali sme zodpovedný a kolektívny výkon,“ rozhovoril sa prezident 1. BK D Michalovce Ladislav Janošov. „Mali sme výborný začiatok. Obranu dobre dirigoval Holda. Po piatich minútach hry bolo síce 8:8, no zvyšné minúty prvej štvrtiny sme zvládli lepšie a vytvorili sme si sedembodový náskok 19:12. Domáci síce následne vyrukovali so zónovou obranou, aj na tú sme však boli pripravení. Našou odpoveďou bola streľba z väčších vzdialeností, ale aj spod koša. Druhá štvrtina mala rovnaký priebeh. Našu obranu ešte spevnil skúsený Dorov. Obrovským pozitívom bolo, že sa strelecky darilo každému hráčovi, čo bol na palubovke a súper nevedel koho brániť. Aj preto náš náskok do konca prvého dejstva narástol na desať bodov,“ pokračoval Ladislav Janošov.

Najlepším strelcom Michalovčanov v Krompachoch bol s trinástimi bodmi Milan Janošov ml.

Aj po polčasovej prestávke pokračovali Michalovčania v spoľahlivom výkone. Ich náskok sa zakaždým pohyboval nad desiatimi bodmi. Tretiu štvrtinu vyhrali 17:11 a pred začiatkom tej poslednej tak viedli pohodlným šestnásť bodovým náskok 51:35. Ani vtedy však nebolo rozhodnuté, keďže domáci basketbalisti stiahli v poslednej štvrtine michalovský náskok na osem bodov. „Domáci boli mohutne podporovaní divákmi, ktorých takisto priebeh duelu zaskočil. Náš náskok stiahli na osem bodov. Kritickú fázu sme však prestáli. Záverečný úsek sme vyhrali 8:1 a zápas zaslúžene o šestnásť bodov 68:52,“ vrátil sa ešte k zápasu prezident 1. BK D Michalovce.

BK Dolný Kubín - 1.BK D Michalovce 52:68
Štvrtiny: 12:19, 12:15, 11:17, 17:17.
Strelci 1. BK D: Janošov ml. 13, Holda 12, Mižák 11, T. Mitterpák 8, V. Mitterpák 8.