Prelomili konečne prekliatie posledných minút?

V posledných minútach hry zatiaľ inkasovali prevažne iba oni. Keby mal polčas futbalového zápasu namiesto štyridsaťpäť minút iba trebárs tridsaťpäť, futbalisti MFK Zemplín Michalovce by dnes nehovorili o záchranárskych prácach. Boli by totiž už dávno v suchu a v kľude by sa mohli pripravovať na fortunaligovú sezónu 2016/2017. Pozreli sme si ich štatistiku doterajších tridsiatich zápasov, v ktorých viackrát inkasovali buď v závere zápasu alebo v závere prvého polčasu.

Dominik Kunca takto strieľa gól proti Senici. Prelomil ním konečne prekliatie posledných minút?

Už v prvých dvoch kolách Michalovčania spoznali ako chutí platiť nováčikovskú daň. Za nesústredenosť totiž dvakrát pykali v závere zápasu. Najskôr v prvom kole inkasovali od Trenčína na domácom ihrisku gól z kopačky Ryana Koolwijka v 84. minúte a v druhom kole na pôde Skalice dostali gól od Michala Gašparíka v 44. minúte prvého polčasu. Inkasované góly z 45. a 90. minúty v Podbrezovej na zisk bodov pri vysokej prehre 2:6 nemali dôsledok, no gól z 89. minúty v Ružomberku už áno, keďže ním Štefan Zošák vyrovnával na 2:2. Následne Michalovčania dve kolá prečkali bez gólu v závere až prišiel domáci duel desiateho kola so Slovanom Bratislava.

Gól Vernona de Marco body neznamenal

V ňom síce Vernon de Marco v 89. minúte vyrovnal na 1:1, no o tom, že všetky tri body poputujú do hlavného mesta rozhodol v nadstavenom čase z poslednej akcie vlastný gól Milana Šimčáka. Zemplínčania inkasovali v nadstavenom čase aj v Trenčíne v dvanástom kole, no týmto gólom zvyšoval Matúš Bero na 2:0, takže na získané body nemal jeho presný zásah veľký vplyv. No góly od „Myjavčanov“ Petra Sládeka a Erika Daniela v 86. a 88. minúte duelu šestnásteho kola už stratu bodov znamenali. Michalovčania totiž v stretnutí s Myjavou viedli vyše osemdesiat minút, no nakoniec prehrali.

Michalovčania viedli proti Myjave vyše osemdesiat minút, no ani jeden bod nezískali

Kto si myslel, že „michalovské prekliatie“ posledných minút pominie v jarnej časti po výmene trénera Františka Šturmu, veľmi sa mýlil. Nováčikovskú daň totiž platili v tomto smere „žlto-modrí“ už pod vedením Stanislava Grigu aj naďalej. V treťom jarnom zápase na pôde bratislavského Slovana siahali na cenný bod, ktorý im v nadstavenom čase zobral gólom na 1:0 Tamás Priskin. V nadstavenom čase inkasovali gól aj v domácom zápase s Trenčínom, ten však nemal vplyv na zisk bodov, keďže Michalovčania po góle Opatovského prehrali 1:3. O ďalšie body však prišli Zemplínčania v ďalšom domácom stretnutí 28. kola s Dunajskou Stredou. V ňom boli jednoznačne lepším tímom, no prišla 86. minúta a v nej vyrovnávajúci gól Rolanda Černáka na 1:1.

Keď v 82. minúte domáceho súboja 30. kola so Senicou vyrovnal na 1:1 Dávid Almási, vrátili sa Michalovčanom spomienky na zápas s Dunajskou Stredou. Aj teraz boli „grigovci“ lepším tímom, no nedokázali pridať druhý presný zásah. Našťastie, všetka smola z predošlých zápasov sa im teraz vrátila. Šťastena si konečne sadla aj na nich a Dominik Kunca gólom v nadstavenom čase rozhodol o tom, že všetky body ostanú pri Laborci. Apropo, nadstavený čas prial Michalovčanom aj o deň neskôr, keď Myjava gólom v ňom rozhodla o výhre 2:1 v Skalici a takisto aj o tom, že Michalovčania majú na predposlednom mieste pred poslednými Záhorákmi tri kola pred koncom štvorbodový náskok. Prelomili konečne prekliatie posledných minút?