Šok v Chemkostav aréne! Šaľa zvíťazila 26:23 a vyrovnala sériu

Hádzanárky michalovskej Iuventy neuspeli v druhom stretnutí finálovej série národného play-off, keď v nedeľu doma podľahli Šali 23:26, keď do prestávky prehrávali 13:16. Séria sa teraz sťahuje do Šale, kde sa tretí duel odohrá v sobotu 21.mája 2016 o 18.00 hod. Štvrtý súboj bude na programe o deň neskôr v nedeľu na rovnakom mieste a v rovnakom čase. Ak by sa séria nerozhodla, rozhodujúci piaty duel by sa odohral v stredu 25.mája 2016 o 17.30 hod. znovu v Michalovciach.

Úvod druhého semifinálového zápasu vyšiel lepšie obhajcovi titulu. Ten viedol po desiatich minútach hry po góle Patrície Wollingerovej 8:5 a nič nenasvedčovalo tomu, že Chemkostav aréne po prvýkrát od roku 2011 v ligovom alebo play-off stretnutí padne. Hostky sa ale v druhej polovici prvého dejstva dostali do zápasu. Zásluhou Perczeovej v 15. minúte vyrovnali (9:9) a po góle Lívie Klučkovej sa v 17. minúte dokonca dostali do vedenia. Dôležitý moment zápasu sa udial v 20. minúte, kedy Patrícia Wollingerová dostala za hrubý faul červenú kartu. S neúčasťou piliera tímu sa jej spoluhráčky vyrovnávali iba ťažko. V 26. minúte síce z pokutového hodu vyrovnala Tatiana Fiľková Trehubová na 13:13, záver prvého dejstva ale patril hostkám, ktoré troma gólmi získali polčasové vedenia 16:13.

V úvode druhého polčasu oba tímy predviedli festival zahodených šancí. Ako prvá skórovala Šaľa až v šiestej minúte zásluhou mladučkej Perczeovej, ktorá však ihneď pri nasledujúcom útoku dostala za hrubý faul takisto červenú kartu. Iuventa cez presilovku zapla. Mária Holešová síce znížila na 14:17, no následne prišli ďalšie nepremenené šance domáceho tímu, čo bola voda na šaliansky mlyn. Duslo si totiž trpezlivou hrou držalo viacgólové vedenie. Keď Mária Holešová v 43. minúte znížila na 17:19, zobral si tréner Šale Michal Lukačín oddychový čas. Ten nepomohol, keďže chvíľu po ňom Júlia Kučerová vyrovnala na 19:19. Vtedy sa zdalo, že Iuventa predsa trhne aj druhý finálový zápas. Potom ale prišli chvíle hosťujúcej Karin Bujnochovej, ktorá troma gólmi v rade opäť strhla vedenie na šaliansku stranu - 19:22. Iuventa síce šesť minút pred koncom znížila po góle Sofie Nagyovej na 21:22, to bol však jej posledný vzdor v stretnutí. Keď hosťujúca Klučková dala v 58. minúte na 21:25, bolo vymaľované. Šaľa nakoniec v Michalovciach zvíťazila 26:23 a vyrovnala v sérii na 1:1.

Michalovce - Šaľa 23:26 (13:16) - stav série: 1:1

Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 5 - 5, navyše ČK: 20. Wollingerová (Iuventa, za hrubý faul) - 36. Perczeová (Šaľa, za hrubý faul). Rozhodovali: M. Sivák a Oťapka - 800 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Kučerová 1, Černová 2, M. Holešová 3, Kíšíková, Nagyová 2, Habánková 1, Barátová, Levčenková 4, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová, Golubevová, Fiľková-Trehubova 3/3, Perederyjová 5.

DUSLO: Haládiková, Ladicsová, Kvasnicová - Trochtová 2/1, N. Rácková 3, L. Klučková 5/2, Špendlová 1, Pócsiková 1, Perczeová 2, Tulipánová, I. Bahýlová 5, Veselková, Bujnochová 7, Demajová.

Uverejnené: 15.05.2016 12:56:48