Slováci odvetu zvládli lepšie, Helvétov zdolali o štyri góly

Hádzanári Slovenska zvíťazili v druhom prípravnom stretnutí hranom v Chemkostav aréne, keď tentoraz Švajčiarov zdolali 29:25 a oplatili im tak prehru 19:27 zo sobotňajšieho stretnutia hraného takisto v Chemkostav aréne. Gólovo sa prezentovali hlavne mladík Jakub Mikita, ktorý zaknihoval deväť presných zásahov a nestárnuci krídelník Radoslav Antl, ktorý sa zase prezentoval šiestimi presnými zásahmi.

Slováci začali odvetný zápas s helvétmi lepšie a po dvoch minútach viedli zásluhou dvoch gólov Jakuba Mikitu 2:0. Aj v ďalších minútach sa zverenci trénera Martina Liptáka prezentovali výbornou hrou hlavne v obrane. Aj preto ich náskok narastal. V 14. minúte viedli po góle Radoslava Antla 7:4, o tri minúty neskôr bolo po ďalšom presnom zásahu tohto hráča 9:7. Hostia však využili následné dve vylúčenia Slovákov a po vyrovnaní na 9:9 si v 21. minúte zobral Martin Lipták svoj prvý oddychový čas. Ten zabral, pretože hneď po ňom jeho zverenci kontrovali troma gólmi v rade. Keď dal Peter Dudáš v 25. minúte na 12:9, oddychovým časom reagovali aj Švajčiari. Tí síce hneď po ňom dali na 12:10, záver prvého polčase ale patril Slovákom, ktorí sa po dvoch góloch Jakuba Mikitu a jednom Radoslava Antla dostali do polčasového vedenia 15:10.

To si udržiavali aj v priebehu druhého polčasu. Hneď na jeho začiatku „liptákovci“ ušli na šesť gólov (17:11). Potom síce Švajčiari kontrovali troma gólmi v rade, no boli to Slováci, ktorí v zápase dominovali. V 41.minúte po góle brankára Tea Paula opäť viedli päťgólovým rozdielom (19:14) a ten si držali aj v ďalšom priebehu druhého polčasu. V 45. minúte počas presilovky síce hostia znížili na rozdiel troch gólov (22:19), bol to ale ich posledný vzdor v zápase. O štyri minúty totiž Volentics dával na 24:19 a ich lavička reagovala ďalším oddychovým časom. Ten však už Švajčiarom nepomohol vrátiť sa do zápasu. Keď päť minút pred koncom dal Ľubomír Ďuriš už na 28:21, bolo jasné, že Slováci si v odvetnom súboji pripíšu na svoje konto víťazstvo. Zápas nakoniec vyhrali 29:24 a napravili tak zlý výkon, ktorým sa prezentovali v sobotu.

Slovensko - Švajčiarsko 29:25 (15:10)
Pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčení: 6 - 8. Rozhodovali: Mandák a Rudinský (obaja SR) - 200 divákov
SLOVENSKO: T. Paul 1, R. Štochl - Dudáš 3, Mazák, Petro, Páleš, M. Volentics 3/1, Antl 6/1, M. Baláž 1, M. Briatka 1, J. Mikita 9, D. Krok, Ľ. Ďuriš 2, Guzy, Holdoš 1, Hlinka, Polakovič 2
ŠVAJČIARSKO: Wick, Portner - Meister 3, Liniger 5, Tynowski 3, Vernier, Lier 1, Alili, Sidorowicz, Delhees, Von Deschwander 4, Raemy 4, Rothlisberger, Markovič, Maros 5, Huwyler.

Uverejnené: 12.06.2016 18:15:02