MFK Zemplín napokon obsadil šiestu priečku

Aj keď futbalisti Michaloviec odohrali posledný majstrovský zápas minulej sezóny prvej ligy pred vyše týždňom v Trenčíne, kde prehrali 1:4, definitívnu bodku za sezónou dali minulý týždeň v utorok v Zlatých Moravciach, kde si zmerali sily s reprezentáciou Malajzie do 21 rokov. Prehra 0:1 iba podčiarkuje trápenie, ktoré v MFK Zemplín počas jarnej časti vládlo. Jedinou útechou je to, že Michalovce obsadili v konečnej tabuľke šieste miesto, čo znamená, že v nasledujúcej sezóne budú hrať doma o jeden zápas viac, než v predchádzajúcich dvoch sezónach.

Prvé dejstvo medzinárodného stretnutia veľa futbalovej krásy neprinieslo. Až v 25. minúte sa ocitol Shakir sám pred brankárom Žofčákom, ale namieril iba doňho. Po  polhodine hry Fadhiho hlavičku na bránkovej čiare odvrátil obranca Mižík. Jediný  gólový moment stretnutia priniesla 48. minúta, keď Abdul Shukur parádnou  hlavičkou preloboval gólmana Žofčáka - 1:0. Východniari sa potom snažili o  vyrovnanie, avšak gólovú príležitost si nevypracovali. V 71. minúte Pavlovčákova  strela z desiatich metrov tesne minula horný roh malajzkej brány, v 74. minúte Sninský hlavičkoval do náručia brankára, v 85. minúte Tatár z dobrej pozície netrafil bránku. A tak na záver pobytu na Slovensku sa mladé malajské „tigre“ zaslúžene  radovali z cenného víťazstva nad slovenským prvoligistom.

MALAJZIA „21“ - MICHALOVCE  1:0 (0:0)

Góly: 48. Abdul Shukur. ŽK: Mižík. Rozhodca: Hádek - 50 divákov.

MFK ZEMPLÍN: M. Žofčák - Blahuta, Mižík, Vajda, D. Pyrka - Uhľár, Pavlovčák, Viskup (52. Hreško), Zahradník - Sninský, Seman (83. Tatár).

Súhrn výsledkov 33. kola I. futbalovej ligy, utorok: Ružomberok B - Lučenec 2:0 (1:0), sobota: Liptovský Mikuláš - Trenčín 0:2 (0:1), Šaľa - Rimavská Sobota 3:0 (3:0), Dolný Kubín - Zlaté Moravce 0:1 (0:0).

Konečné poradie strelcov I. futbalovej ligy v sezóne 2009/2010 po stretnutiach záverečného 33. kola:

16 gólov: Karol Pavelka (Zlaté Moravce), 13 gólov: Peter Kuračka (Zlaté Moravce), 11 gólov: Patrik Čarnota (Dolný Kubín), 9 gólov: Ruslan Ľubarskij (Michalovce), 8 gólov: Martin Luhový (Púchov), 7 gólov: Dušan Sninský (Michalovce), Jorge Salinas, Filip Hlohovský (obaja Trenčín).