Tesná prehra dorastencov HK Mládež v Košiciach

Dorastenci HK Mládež Michalovce prehrali vo svojej premiére v najvyššej Extralige na ľade HC Košice tesne 4:5, hoci v 28. minúte viedli 4:2. Mladí Michalovčania začali výborne, keď gólom Adama Buraľa viedli 1:0. Domácim sa síce podarilo otočiť ešte v prvej tretine na 2:1, no Zemplínčania sa na začiatku druhej desaťminútovky troma gólmi v rade, ktoré postupne dosiahli Gabriel Vereš, Matej Farkaš a opäť Gabriel Vereš, dostali do vedenia 4:2. To ale neudržali, keďže Košičania ešte v druhej tretine odpovedali rovnako troma gólmi a tesné vedenie si udržali až do konca zápasu. Zverencov trénera Králika teraz čaká bohatá jedenásťzápasová séria domácich duelov. Prvý dvojzápas odohrajú nasledujúci víkend so Zvolenom. V sobotu je zápas na programe o 14.00 hod., v nedeľu od 10.30 hod.

DORASTENCI
1. kolo
HC Košice - HK Mládež Michalovce 5:4 (2:1, 3:3, 0:0)
Góly: 17. Sirotňák (Matej), 20. Eliáš (Pavlík), 32. Lukáčik (Eliáš), 36. Sirotňák (Matej, Lovaš), 38. Pavlík (Glitta) - 12. A. Buraľ (Vargaeštók), 21. Vereš (D. Borov), 23. M. Farkaš (Ragan, Nguyen Tien), 28. Vereš (D. Borov, Jakuboc).
Vylúčení: 1:1. Presilovky a oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Korba - Jobbágy, Bogdaň. Divákov: 120.
HK MLÁDEŽ: Bindas - A. Gavura, Shvachka, Mičej, F. Duda, Volkov, Kakoš - Vereš, D. Borov, Jakuboc - A. Buraľ, Lačný, Vargaeštók - Ragan, Farkaš, Nguyen Tien - Pliško, Opryska, Mihal.