Iuventa sa potrápila, no nakoniec Most zdolala o štyri góly

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v šlágri druhého kola spoločnej česko-slovenskej súťaže zvíťazili doma nad českým majstrom DHK Baník Most 30:26, aj keď do prestávky prehrávali ešte 12:15. Zverenky trénera Františka Urbana už zajtra večer zamieria do slovinskej Ľubľany, kde ich počas víkendu čaká kvalifikačný turnaj Ligy majstrov o postup medzi šestnásť najlepších klubov Európy. V sobotu 10.septembra 2016 ich o 16.00 hod. čaká semifinálový duel s domácim Krimom Ľubľana, nuž a potom buď finále alebo duel o tretie miesto s poľským majstrom MKS Selgros Lublin alebo talianskym šampiónom Indeco Conversano.

V súboji majstrov Slovenska a Českej republiky začal lepšie aktuálny šampión spoza rieky Morava. Ten si v prvom polčase udržiaval stabilne niekoľkogólové vedenie. V desiatej minúte dala Jeřábková na 5:3, o dve minúty neskôr keď skórovala Lucia Mikulčíková na 6:4, zobrala si domáca lavička oddychový čas. Hneď po ňom síce skórovala aj Sára Kovářová, no Iuventa dvoma gólmi Holešovej znížila na 6:7. Hneď po nej sa strelecky uviedla aj Jeřábková, no potom prišli chvíle Oľgy Perederijovej a v osemnástej minúte bolo po dvoch góloch tejto ukrajinskej pivotky zrovnané (8:8). O minútu neskôr sa po premenenej sedmičke Levčenkovej Iuventa po prvýkrát v stretnutí dostala do vedenie, záver prvého dejstva ale vyšiel lepšie hostkám. Tým sa chytila brankárka Mullnerová, ktorá viacerými zákrokmi podržala svoje družstvo. To bolo navyše trpezlivé v útoku a chladnokrvne jeho hráčky premieňali šance. Most poslednú desaťminútovku vyhral 6:3 a v polčase tak viedol trojgólovým rozdielom 15:12.

Ani úvodné minúty druhého dejstva neprinášali očakávaný zvrat v zápase. Hostky si totiž naďalej podporované výbornou brakárkou Mullnerovou udržiavali niekoľkogólové vedenie. Hneď na začiatku druhého dejstva sa presne trafila Petra Rúčková, ktorá dala na 16:12 v prospech svojho tímu. Iuventa síce kontrovala Holešovou (14:16), no keď presne mierila v 37. minúte aj Lucia Mikulčíková, Most opäť viedol rozdielom štyroch gólov (14:18). Iuventa odpovedala pri dvojnásobnej presilovke, kedy najskôr Levčenková znížila na 17:18 a v 40 .minúte bolo po góle Perderijovej vyrovnané – 18:18, na čo lavička hostí reagovala oddychovým časom. Ten zverenky trénera Petra Dávida nabudil, keď Iuvente opäť gólovo odskočili. Pätnásť minút pred koncom bolo po ďalšom góle Markéty Jeřábkovej 20:22 a zdalo sa, že český šampión môže v Michalovciach uspieť. Zemplínčankám ale vyšli záverečné minúty lepšie a konečne zlomili obrovský odpor súpera. V 50. minúte sa dostali po góle Dubovcovej iba po druhýkrát v stretnutí do vedenia (24:23) a to už z rúk nepustili. Keď Patrícia Wollingerová dala sedem minút pred koncom na 26:23, Iuventa bola na koni a napokon na ňom aj docválala k víťazstvu 30:26.

Michalovce - Most 30:26 (12:15)

Pok. hody: 4/4 - 1/1, vylúčené: 2 - 5, navyše ČK: 46. Jeřábková (Most, priama za úder do tváre). Rozhodovali: Rudinský a Mandák - 900 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová 1, Medveďová - Černovová 3, M. Holešová 6, Kišiková, Rebičová 1, Nagyová, Habánková 1, Levčenková 7/4, Dubovcová 5, Štefaniková, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová, Schusterová, Perederyjová 4.

DHK BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová - I. Matoušková 1, Dvořáková, Borovská 1, Stríšková, Jungová, Jeřábková 8, Chmelářová 1, Míšová 1, Mikulčík 5, Eksteinová, Kovářová 5, Rúčková 2/1, Zachová 2.

Uverejnené: 07.09.2016 20:01:14