Dukla v zápase zvratov podľahla Detve 3:4

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali aj vo svojom druhom majstrovskom zápase Budiš I. hokejovej ligy, keď v druhom kole podľahli na domácom ľade celku HC 07 Orin Detva v zápase zvratov 3:4. Michalovčania viedli 1:0 aj 3:2, no vedenie nakoniec neudržali a po dvoch góloch Rastislava Gašpara prehrali 3:4. Dva presné zásahy do siete Stredoslovákov zaznamenal Ľuboš Fajčák, jeden pridal Radovan Cútt. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka, ktorí majú po dvoch kolách na svojom konte nula bodov, sa v treťom kole v nedeľu 11. septembra predstavia na ľade nováčika súťaže HK Skalica. Následne ich čaká až päť zápasov na domácom ľade. V stredu 14. septembra privítajú v zápase štvrtého kola vo východoslovenskom derby Prešov, v nedeľu 18. septembra vo vloženom zápase nastúpia proti slovenskej dvadsiatke, v stredu 21. septembra privítajú Topoľčany, v piatok 23. septembra rezervu Martina, no a sériu domácich stretnutí uzavrú v stredu 28. septembra, kedy nastúpia proti Spišskej Novej Vsi.

Na Zemplíne sa hral v šlágri druhého kola dramatický hokej s viacerými šancami na oboch stranách. Domáci hokejisti síce viedli 1:0 aj 3:2, tesné vedenie ale neudržali, keď padli po dvoch góloch Rastislava Gašpara. Po dvoch domácich zápasoch tak majú na svojom konte nula bodov...

Od úvodu sa hralo hore - dole a obaja brankári boli v permanencii. Prvú veľkú šancu si vypracoval hosťujúci Srnka, ktorý však z tesnej blízkosti zoči – voči Adamovi Trenčanovi mieril nad. Na druhej strane zase pri závare pred bránou nemieril presne Tomáš Banovský. Ako prví udreli domáci hokejisti. V ôsmej minúte sa zmocnil v obrannom pásme puku Radovan Cútt, ktorý s nim prešiel až pred súperovho brankára a ponad plece Rosandiča otvoril skóre zápasu – 1:0. Hrmieť mohlo takmer okamžite aj na druhej strane, Rastislav Gašpar a ani Tomáš Škvardilo však skvelého Trenčana neprekonali.  Bývalý zvolenský útočník Škvaridlo mal ideálnu šancu skórovať aj tri minúty pred koncom prvej časti, opäť sa však zaskvel Adam Trenčan. Michalovský golman však bol bezmocný pri perfektnej kombinácii Detvy v záverečnej minúte prvej tretiny, kedy v páde do opustenej brány vyrovnával Viktor Fekiač.

V druhej tretine pokračoval výborný hokej. Viac z hry tentoraz mali hostia, ktorí vystupňovali tempo, no nie a nie prekonať Adama Trenčana v michalovskej bráne. Ten sa viackrát zaskvel pri šanciach Stredoslovákov v tejto časti. Prestreliť ho dokázal až v 37. minúte Ivan Jakubík, ktorý skóroval po vyšachovaní michalovskej obrany a parádnej prihrávke Ivana Zorvana do prázdnej brány 1:2. Michalovčania mohli odpovedať v samom závere, no 55 sekundovú presilovku o dvoch hráčov sa im do konca druhej tretiny využiť nepodarilo. To, čo sa im nepodarilo v závere druhej tretiny, podarilo sa im v úvode tretej. Ľuboš Fajčák, ktorý naskočil do prvej lajny namiesto Zdenka Krála, po štrnástich sekundách hry a parádnej prihrávke Ladislava Ščurka medzi kruhy nechytateľne zavesil na 2:2. Po viac ako minúte sa Michalovčania dokonca dostali do vedenia. Opäť po kombinácii prvej lajny. Hlavný arbiter najskôr dorážku Ľuboša Fajčáka neuznal, no po konzultácii s čiarovými kolegami ukázal na stredový kruh, čo znamenalo vedenie Dukly 3:2. Kto čakal, že sporný moment Stredoslovákov zlomí, veľmi sa mýlil. Hostia totiž opäť zapli na vyššie obrátky a brankár Trenčan bol zase v permanencii. Najskôr síce Videlka v nájazde minul michalovskú bránu, no po expresne využitej presilovke a presnom zásahu Rastislava Gašpara bolo opäť vyrovnané. Mladý útočník (menovec skúsenejšie Rastislava, ktorý bol v Michalovciach v lete na skúške) sa napokon stal hrdinom výborného zápasu, keď päť minút pred koncom v páde zakončil individuálnu akciu a rozhodol tak, že všetky body putujú pod Poľanu.

HK Dukla Michalovce - HC 07  Orin Detva 3:4 (1:1, 0:1, 2:2)
Góly: 8. Cútt, 41. Fajčák (Cútt, Šterbák) pres/2, 42. Fajčák (Ščurko) - 20. V. Fekiač (Paleček, Gašpar) pres/1, 38. Jakubík (Zorvan, P. Fekiač), 46. Gašpar (Paleček, Škvaridlo) pes/1, 55. Gašpar (V. Fekiač, Valjent)
Vylúčení: 5:4. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Kalina - Bogdaň, Šimaľ. Divákov: 550.
HK DUKLA: Trenčan - Kubát, Šterbák, Poláček, Hančák, Slimák, Buraľ, Dolgoš, Boboš - Lušnikov, Ščurko, Král - Fajčák, Šechný, Baláž - Banovský, Cútt, Drotár - Kohutiar, Fedorko, Schnelly.
HC 07 ORIN: Rosandič - Valjent, Paleček, Šimon, Zorvan, Mačkovič, F. Fekiač, Demo, Gábor - Škvaridlo, V. Fekiač, Gašpar - Říha, Srnka, Jakubík - Hrušík, Videlka, J. Petro - Šedivý, P. Fekiač, Balko.

Uverejnené: 09.09.2016 19:56:35