Iuventa pohodlne zdolala Olomouc

Hádzanárky michalovskej Iuventy suverénnym spôsobom zvíťazili v sobotňajšom stretnutí tretieho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže doma nad Olomoucom 37:20, keď do prestávky viedli päťgólovým rozdielom 13:8. Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie opäť predstavia pred vlastnými fanúšikmi, keď v Chemkostav aréne v nedeľu 25. septembra 2016 v tradičnom čase od 17.30 hod. privítajú v predohrávke piateho kola WHIL vo východoslovenskom derby Bemaco Prešov.

V Chemkostav aréne sa od začiatku hralo podľa nôt domácej Iuventy. Skóre zápasu síce otvorila hosťujúca Gebre Selassie, no to bolo poslednýkrát, čo Zora v Michalovciach viedla. Domáce hráčky totiž následne na súpera v prvej pätnásťminútovke spustili oheň a síru. Výborne bránili, navyše za obranou stála vynikajúca Lafuenteová. Nečudo tak, že Michalovčanky mohli podnikať rýchle kontry do rozhodenej obrany súpera. Po jednej z nich dala Perederyjová v ôsmej minúte na 6:1 a lavička hosťujúceho tímu reagovala oddychovým časom. Ani ten ale Iuventu nezastavil. Tá totiž v sedemnástej minúte po presnej strele Levčenkovej viedla už 10:3. V záverečnej desaťminútovke sa však sily na palubovke vyrovnali. Iuventa spustila nohu z plyny, čo hostky okamžite využili na skorigovanie výsledku. Prvý polčas tak skončil michalovským vedením 13:8.

Aj druhé dejstvo sa hralo podľa nôt domácich hráčok, ktoré zvyšovali svoje vedenie. Po desiatich minútach viedli po presnej strele Perederyjovej, ktorá patrila spolu s brankárkou Lafuenteovou k najlepších hráčkam na ihrisku, už rozdielom ôsmych gólov (20:12). Keď sa táto ukrajinská pivotka presadila aj o niekoľko sekúnd neskôr, lavička hostí reagovala druhým oddychovým časom. Hneď po ňom sa však presnou strelou prezentovala Wollingerová a Michalovčanky tak po prvýkrát v stretnutí vyhrávali v 42. minúte rozdielom desiatich gólov (22:12). Ich náskok narastal aj po prestriedaní, keď sa vo veľmi dobrom svetle ukázali Rebičová s Dziurovou. Práve po ich góloch Iuventa v závere natiahla svoje vedenie a v zápase triumfovali presvedčivo 37:20.

Iuventa Michalovce - DHK Zora Olomouc 37:20 (13:8)

Pok. hody: 4/1 - 2/2, vylúčené: 5 - 5. Rozhodovali: Sivák a Oťapka - 600 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová 1, Medveďová - Černová 4, Holešová 3, Štefaniková 1, Kišiková, Rebičová 5, Nagyová 1, Habánková 2, Levčenková 4/1, Schusterová, Wollingerová 2, Dziurová 3, Dubovcová 3, Bajčiová, Perederyjová 8.

DHK ZORA: Rašková, Bártová - Hurychová, J. Trumpešová 1, Kapsová, Sovová 6, Hvostaľová 2, Gebre Selassie 4, M. Salčáková, V. Fryčáková, Severová, Kubáčková 1/1, Salašová 1, Gajdošíková 2/1, Chlandová 3.

Uverejnené: 17.09.2016 20:03:25