Michalovská Dukla zdolala Topoľčany a je už na druhom mieste v tabuľke

Hokejisti HK Dukla Michalovce natiahli víťaznú sériu už na štyri zápasy. V stretnutí piateho kola Budiš I. hokejovej ligy totiž zdolali HC Topoľčany hladko 5:1 a posunuli sa tak na druhú priečku v tabuľke. Dva presné zásahy zaknihoval Radovan Cútt, po jednom góle pridali Zdeněk Král, Daniel Hančák a Ladislav Ščurko. Za hostí zaznamenal čestný úspech Nino Szalay. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia opäť na domácom ľade, keď v piatok 23. septembra o 17.00 hod. privítajú v predohrávanom stetnutí 16. kola rezervu extraligového Martina.

Aj keď proti sebe nastupovali piaty a druhý tím tabuľky, favorizovaní boli domáci hráči. Tí túto rolu hlavne v prvej tretine nevedeli potvrdiť, keďže mali problémy v koncovke. Hneď v úvode nepresne mierili Schnelly s Fajčákom, v jedenástej minúte nezakončil presne protiútok dvoch na jedného Gleb Lušnikov. Michalovčania mohli za nepremenené šance pykať, no Adam Trenčan najskôr v čistej šanci vychytal Ľuboša Dobrého a následne si poradil aj s Gašparovičovou koncovkou. V závere prvej časti mali domáci ideálnu šancu na otvorenie skóre, keď hrali dlhočiznú 74 sekundovú presilovku o dvoch hráčov, no tú nezahrali dobre a prvá tretina tak skončila bezgólovou remízou. Do druhej časti vstúpila iná michalovská Dukla. Jej hráči korčuľovali, na ľade dreli a výsledok sa dostavil takmer okamžite. V tretej minúte sa predral popri mantineli Zdeněk Král a strelou pod hornú žŕdku otvoril skóre – 1:0. Prvý gól domácich ešte viac nabudil a tí ihneď spustili uragán v súperovej tretine. Ideálnu šancu na zvýšenie skóre mal Lušnikov, toho ale v čistej šanci vychytal Račko. Na druhej strane v brejku iba do Adam Trenčana mieril Šimun.

Definitívny pokoj na michalovské hokejky priniesla až 31. minúta, kedy sa súperovou obranou predral Radovan Cútt a bezpečne skóroval na 2:0. Michalovčania v druhej tretine pridali ešte dva góly. Najskôr v 36. minúte prestrelil pri dvojnásobnej presilovke všetko, čo mu stálo v ceste Daniel Hančák, no a dve minúty pred koncom tejto časti skóroval aj Ladislav Ščurko. Keď hneď na začiatku tretej tretiny využil presilovku Radovan Cútt, bolo vymaľované - 5:0. Chvíle hostí prišli v poslednej desaťminútovke. Hneď na jej začiatku zmaril čisté konto Adamovi Trenčanovi Nino Szalay. No a keďže ďalší presný zásah Topoľčian hlavný arbiter neuznal kvôli kopnutiu puku do brány, strela Gašparoviča skončila na žŕdke a hostia nedokázali skórovať ani v dlhej presilovke o dvoch hráčov, zápas napokon skončil michalovským víťazstvom 5:1, ktorým sa Dukla vyšvihla už na druhé miesto v tabuľke.

HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany 5:1 (0:0, 4:0, 1:1)
Góly: 23. Z. Král (Drotár, Slimák), 31. Cútt (Baláž, Dolgoš), 36. Hančák (Cútt) pres/2, 38. Ščurko (Ščerbák, Fajčák), 41. Cútt (Baláž, Dolgoš) - 50. Szalay (Bečka)
Vylúčení: 3:6. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Švajka - Šimaľ, Wolf. Divákov: 630.
HK DUKLA: Trenčan - Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Poláček, Buraľ, Boboš - Lušnikov, Ščurko, Fajčák - Banovský, Z. Král, Drotár - Schnelly, Fedorko, Mesaroš.
HC: Račko (41. Komžík) - Ficel, Bystričan, I. Kohút, M. Král, Guoth, Hrudík, Bečka, Priganc - Pekarčík, Šimun, Šuba - Kluka, Dobrý, Priganc - Ružička, Laššo, Szalay - Gašparovič, P. Šťastný, J. Hudec.

Uverejnené: 21.09.2016 19:52:30