Hladká prehra kadetov 1. BK Michalovce s Levicami

Kadetom 1. BK Michalovce minulý víkend nevyšiel podľa predstáv. Zverenci trénera Marinka Svitlicu totiž v zápase tretieho kola najvyššej súťaže podľahli na domácej pôde tímu ŠBK Junior Levice hladko 56:82 (32:42). Mladí Michalovčania mali doma odohrať aj zápas štvrtého kola proti Žiaru nad Hronom, ten sa ale zo súťaže odhlásil. Kadeti 1. BK Michalovce sa doma predstavia aj v termíne 22. - 23. október. V sobotu 22. októbra privítajú v telocvični GPH o 16.00 hod. celok Svitu a v nedeľu 23. októbra o 11.00 hod. nastúpia proti Spišskej Novej Vsi.

V úvode stretnutia tretieho kola najvyššej kadetskej súťaže sa vedenie striedalo na oboch stranách. V druhej štvrtine sa však obraz hry zmenil. Boli to hostia, ktorí diktovali tempo hry. Michalovčanom robili problémy najmä vniknutia súperových hráčov pod kôš. Levičania tým rozvracali obranu a poľahky skórovali. Aj keď bola výšková prevaha na strane Michalovčanov, v niektorých fázach to nebolo vidno a Orli strácali i na doskoku. Problémom bolo dostať aj loptu na vysokých hráčov, a tak súper poľahky zvyšoval náskok. Levičania nakoniec prvý polčas vyhrali rozdielom desiatich bodov 42:32.

Druhý polčas začali domáci výborne, keď strelili dve trojky po sebe. Znížiť náskok súpera sa im však nepodarilo. V poslednej štvrtine sa vyfaulovali kľúčoví rozohrávači domácich a rýchli hráči Levíc tak nemali problém skórovať. Tento zápas tak Michalovčanom proti hrateľnému súperovi nevyšiel podľa predstáv. Sklamali v obrane a rozdiel bol aj v efektivite streľby. Trestné hody len na úrovni 50 percent a 30 stratených lôpt hovorí za všetko. Na druhej strane, Levice zaznamenali až osem úspešných trojkových pokusov. Od polovice poslednej štvrtiny sa zápas len dohrával a hostia zaslúžene vyhrali rozdielom 26 bodov 82:56.

1. BK Michalovce - ŠBK Junior Levice 56:82  (32:42)
Štvrtiny: 16:17, 16:24, 13:11,11:29
Zostava a body 1.BK: Kincel 20 (18 doskokov), M. Demko 20, Pirkovský 2, Pliško 6, Lustig, Podžuban 4, R. Harman 4, Čobanov, Lopuch.