Víťazná séria skončila, Dukla prehrala v Prešove po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 13. kola Budiš I. hokejovej ligy na ľade HC Penguins Prešov 3:4 po predĺžení a ich desaťzápasová víťazná séria tak skončila. Michalovčania v stretnutí dvakrát dokázali zrovnať stav a na začiatku poslednej minúty sa po presilovkovom góle Tomáša Banovského dokonca ujali vedenia. To ale neudržali, keď v power-play vyrovnal Mikolášek, ktorý tak poslal zápas do predĺženia. V ňom rozhodol presilovkovým gólom Michal Kokavec. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka odohrajú na ľade súpera aj ďalši tri ligové zápasy. V piatok 21. októbra sa predstavia v Topoľčanoch, v stredu 26. októbra v Martine proti rezerve extraligistu, no a sériu zápasov vonku zakončia v piatok 28. októbra v Spišskej Novej Vsi. Doma ich uvidíme až v stredu 2. novembra, kedy v tradičnom čase od 17.00 hod. privítajú celok Trnavy.

HC Penguins Prešov - HK Dukla Michalovce 4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 4. Jokeľ (Valečko, Šišovský) pres/1, 34. Kokavec (Prokop, Lipovský), 60. Mikolášek (Jokeľ, Kokavec), 63. Kokavec pres/1 – 7. Král (Drotár), 34. Drotár (Slimák, Král), 60. Banovský (Baláž) pres/1.
Vylúčení: 5:10. Presilovky: 2:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Tornay – Wolf, Janiga. Divákov: 1428.
HC PENGUINS: Švihálek - Hopkovič, Krčula, Madový, Valečko, Ondrej, D. Šterbák, Kamalijev, M. Ferenc - M. Kokavec, Prokop, A. Lipovský - P. Šišovský, Šimčák, Jokeľ - Mikolášek, Pulščák, Horvath - Kamalov, Bylina, D. Mikula.
HK DUKLA: Trenčan - Boboš, M. Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Polaček, Ľ. Buraľ - Lušnikov, Ščurko, Kubát - Banovský, R. Cútt, M. Baláž - R. Kohutiar, Z. Král, Drotár - Verbický, Slobodník.