files/g6epibozi5ymgi2t.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Michalovskí colníci odhalili nelegálny dovoz halucinogénnych húb

Na colnom hraničnom priechode Vyšné Nemecké odhalili colníci nelegálny dovoz húb neznámeho pôvodu vykazujúcich znaky rodu lysohlávka. Pokúsil sa ich previezť občan s trvalým pobytom na Ukrajine s maďarským cestovným pasom vo vozidle s ukrajinskými evidenčnými číslami. Prípad podľa kompetencie prevzal vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície v Michalovciach.

Dňa 31.10.2016 v nočných hodinách vstupovalo smerom z Ukrajiny  na  Slovensko cez colný hraničný priechod Vyšné Nemecké vozidlo s ukrajinskými evidenčnými číslami so 4 - člennou posádkou, ktorá podľa slov vodiča smerovala do Českej republiky. 22 - ročný vodič s trvalým pobytom na Ukrajine predložil k colnej kontrole maďarský cestovný doklad. Ďalší cestujúci sa preukázali tiež maďarskými cestovnými dokladmi a jeden  z nich ukrajinským.

Počas štandardnej colnej kontroly odhalili colníci v osobnej batožine vodiča pánsku bundu, vo vrecku  ktorej  bola  vložená  fľaša  označená  ako  biely  čaj,  obsahovala  však  huby   neznámeho pôvodu vykazujúce znaky rodu lysohlávka, ktoré možno zaradiť medzi  psychotropné  látky organického pôvodu s halucinogénnymi a euforizačnými účinkami.

Nelegálne dovezený tovar predstavoval celkové množstvo 0,004 kg sušiny. U všetkých  osôb  vykonali colníci aj osobné prehliadky a ku colnej kontrole bol privolaný aj služobný pes. Ďalší nelegálne dovezený tovar colníci nenašli. Pre dôvodné podozrenie, že ide o omamné  a psychotropné  látky,  colníci  podľa  kompetencie  prípad odovzdali vyšetrovateľovi odboru kriminálnej polície v Michalovciach a eskortovali vozidlo aj s posádkou na miesto vyšetrovania PZ v Sobranciach.

Tlačová správaUverejnené: 02.11.2016 14:28:07 files/h4dxdkexbsb332ai.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/hb3naktegpstxqz4.jpg
Facebook
Kontakt
+421 917 203 776
redakcia@novinyzemplina.sk

Ivana Krásku 781/21
07101 Michalovce
Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.