Dukla nadelila Považanom desať kúskov

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 19. kola Budiš I. hokejovej ligy nad tímom HK 95 Považská Bystrica 10:1. Po dva góly do siete Považanov zaknihovali Marcel Baláž, Gleb Lušnikov, po jednom pridali Radovan Cútt, Zdenek Král, Ľuboš Fajčák, Martin Drotár, Ladislav Ščurko a Radoslav Mesaroš. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka zakončia sériu domácich duelov v nedeľu 6. novembra, kedy v šlágri 20. kola v tradičnom čase od 17.00 hod. privítajú ďalšieho ašpiranta na popredné umiestnenie HC 07 Orin Detva.

Kto očakával, že sa michalovskí hokejisti s Považanmi opäť budú trápiť, tak ako to bolo v prvom kole, kedy im podľahli 1:3, veľmi sa mýlil. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka totiž tentoraz so svojím súperom urobili rýchly proces, keď už prakticky v polovici duelu bolo rozhodnuté. Hru mačky s myšou začal v ôsmej minúte Marcel Baláž a ešte v prvej tretine ho gólovo napodobnil jeho spoluhráč z útoku Radovan Cútt. Michalovský gólostroj pokračoval aj v druhej časti. Pridal sa Gleb Lušnikov, ktorý prekonal brankára HK 95 Petra Hričinu po tretíkrát. Následne síce z presilovky znížil Ján Zlocha, no to nič nezmenilo na michalovskej dominancii. Domáci totiž do konca druhej tretiny ešte pridali tri góly, keď sa postupne presadili Gleb Lušnikov, Zděnek Král a Ľuboš Fajčák. V záverečnej tretine pokračovala úspešná michalovská naháňačka za prvým tohtosezónnym dvojciferným gólovým nástrelom. Tú odštartoval v 48. minúte Drotár, krátko na to ho napodobnil Ščurko, druhým gólom v stretnutí sa pridal Marcel Baláž, no a desiaty gól zavŕšil premiérový strelec, „košikár“ Radovan Mesaroš - 10:1.

HK Dukla Michalovce - HK 95 Považská Bystrica 10:1 (2:0, 4:1, 4:0)
Góly: 8. Baláž (Cútt, Banovský), 16. Cútt (Slimák, Baláž), 23. Lušnikov (Drotár, Král), 33. Lušnikov (Drotár, Král), 37. Král (Drotár, Lušnikov), 39. Fajčák (Ščurko, Hančák), 48. Drotár (Lušnikov, Slimák), 49. Ščurko (Kohutiar, Ščerbák), 50. Baláž (Hančák, Cútt), 52. Mesaroš (Verbický, Schnelly) - 31. Zlocha (Hriňa, Klíma) pres/1.
Vylúčení: 5:5. Presilovky: 0:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Lauff - Janiga, Homola. Divákov: 780.
HK DUKLA: Trenčan (41. Dzúr) - Kubát, Šterbák, Dolgoš, Hančák, Slimák, Polaček, Šangin - Lušnikov, Ščurko, Fajčák - Banovský, Cútt, Baláž - Kohutiar, Král, Drotár - Mesaroš, Verbický, Schnelly.
HK 95: Hričina (50. Klinčúch) - Božík, Hrehuš, Hriňa, Palovič, Kleinedler - Paleček, Toman, Zlocha, Klíma, Švantner, Záborský, Briestenký, Dolinajec, F. Hudec, Koleda.

Uverejnené: 04.11.2016 19:54:48