V treťom zápase konečne prvé víťazstvo

Basketbalistky 1. BK D Michalovce získali na svoje konto v treťom kole nadnárodnej Karpatskej ligy prvé víťazstvo, keď vo svojej domovskej telocvični GPH zdolali celok ŠŠK Stará Ľubovňa hladko 66:50 (32:23).

Michalovčanky chceli v treťom stretnutí Karpatskej ligy konečne zabodovať naplno. Nakoniec sa im to aj podarilo, no jednoduchý zápas rozhodne neabsolvovali. Družstvo nezačalo najlepšie. Hráčky zahodili prvých šesť streleckých pokusov a štyri prihrávky dali do rúk súperov. Po prestriedaní prišlo síce zlepšenie, no prvú štvrtinu prehrali 10:13, hoci opticky sa zdalo, že sú lepším tímom. Veľmi dôležitým faktom bolo podkošová hra Regendovej, ktorá pozbierala viacero lôpt a nedovolila súperkám viacero doskokov. V druhej štvrtine sa obraz hry zmenil. Michalovčanky zrýchlili hru a hneď sa to prejavilo aj na výsledku. Dôležitým faktom bola obranná hra Gazdovej, ktorá dokázala ubrániť najlepšiu strelkyňu Starej Ľubovne Dicovú. Tej sa podarilo zaznamenať akurát tri body a aj to malo za dôsledok, že Michalovčanky už do polčasu otočili výsledok a po polčase viedli o deväť bodov 32:23. V tretej štvrtine pokračovali v aktívnej hre a ich náskok narástol na šestnásť bodov, keď viedli 41:25. Hostkám sa síce do konca tretej štvrtine podarilo skorigovať na 34:45, obrat v zápase sa však nekonal. V poslednej štvrtine totiž Michalovčanky kontrolovali priebeh hry. Strelecky sa darilo Sabovčíkovej a konečne aj Juraškovej. Basketbalistky 1. BK D tak bezpečne udržali vedenie a zápas nakoniec doviedli do víťazného konca po výsledku 66:50.

1. BK D Michalovce - ŠŠK Stará Ľubovňa 66:50 (32:23)
Štvrtiny: 10:13, 22:10, 13:11, 21:16.
Strelci: Sabovčíková 20, Jurašková 15, Gazdová 13.
Doskoky: Regendová 9, Gazdová 8, Jurášková 6.