Dukla sa potrápila s Topoľčanmi, výhru vydrela v tretej tretine

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 24. kola Budiš I. hokejovej ligy na domácom ľade nad tímom HC Topoľčany 4:2. Všetky góly padli v záverečnej tretine, o tie michalovské sa postarali Marcel Baláž, Ľuboš Fajčák, Martin Drotár a Radovan Cútt. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka sa najbližšie predstavia v stredu v Martine, doma ich uvidíme opäť v piatok 25. novembra, kedy o 17.00 hod. privítajú celok Spišskej Novej Vsi.

V prvej tretine súboja medzi dvoma poprednými tímami prvej ligy sa nehral najlepší hokej, oba tímy v úvodných minútach skôr čakali na chyby súpera. Viac z hry mali hostia, ktorí však nedokázali pretaviť na gól ani štyri presilové hry. Na druhej strane, Michalovčania hrali zakríknuto, bez nápadu a často aj bez nasadenia. Aj preto prvá tretina skončila bez gólov. Bez „korenia hokeja“ sa hralo aj v druhej tretine. Domáci hokejisti postupne začali preberať iniciatívu. Skórovať mohli v 25. minúte, strela Gleba Lušnikova sa ale iba obtrela o hornú žŕdku. Na druhej strane zlyhal v stopercentnej šanci Filip Pekarčík, ktorý nepremenil na úvodný gól samostatný únik. Prvý gól zápasu nepadol ani po šanci Radovana Cútta, na opačnej strane zase v prečíslení dvoch na jedného netrafil prázdnu bránu Albín Podstavek. Vrece s gólmi sa roztrhlo až v záverečnej časti. Po tridsiatich ôsmych sekundách nabil Banovský Marcelovi Balážovi a ten konečne otvoril skóre zápasu - 1:0. Následne ožili aj hostia, ktorí mohli vyrovnať v presilovej hre pri vylúčení Ľuboša Fajčáka, strela Jakuba Ficela ale v sieti neskončila. Päť minút pred koncom zápasu prepadli v defenzíve michalovskí útočníci a nikým nekrytý Filip Pekarčík vyrovnal na 1:1. Jeho presný zásah doslova roztrhol vrece s gólmi. Už o necelých tridsať sekúnd totiž Ľuboš Fajčák znova naklonil misky váh na michalovskú stranu. Dve minúty pred koncom bolo opäť vyrovnané, keď sa presadil Dominik Hegyi - 2:2. Remízový stav ale ostal iba dvadsaťosem sekúnd. Gleb Lušnikov našiel medzi kruhmi Martina Drotára a ten opäť poslal Duklu do vedenia. Michalovčania si už tesné víťazstvo postrážili a šesť sekúnd pred koncom ho ešte potvrdil gólom do prázdnej brány Radovan Cútt.

HK Dukla Michalovce - HC Topoľčany 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)
Góly: 41. Baláž (Banovský, Cútt), 56. Fajčák (Schnelly) 59. Drotár (Lušnikov, Král), 60. Cútt (Drotár, Král) - 56. Pekarčík (P. Šťastný, Dobrý), 59. Hegyi (Nemček, Podstavek)
Vylúčení: 4:10. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala - Novotný, Pribula. Divákov: 986.
HK DUKLA: Trenčan - Šangin, Hančák, Kubát, Šterbák, Polaček, Slimák, Boboš, Dolgoš - Banovský, Cútt, Baláž - Lušnikov, Z. Král, Drotár - Schnelly, Fajčák, Kohutiar - Mesaroš.
HC: Halo - M. Král, Hrudík, Kohút, Bystričan, Nitrianský, Ficel - Kluka, Nemček, Podstavek - Hegyi, L. Novák, Gašparovič - Pekarčík, Dobrý, P. Šťastný - Laššo, Hudec.

Uverejnené: 18.11.2016 19:57:54