Dukla v pohodovom tempe zdolala rezervu Martina

Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v 34. kole Budiš I. hokejovej ligy nad tímom MHC Martin B hladko 5:1 a zaknihovali tak štvrté víťazstvo v rade. Dva góly do siete Martinčanov zaznamenali Zoltán Kubát a Ľuboš Fajčák, jeden pridal Tomáš Banovský. Líder prvej ligy sa najbližšie predstaví v utorok 20. decembra na ľade Spišskej Novej Vsi, následne jeho hráčov čaká trojzápasová domáca séria, v ktorej postupne privítajú Trnavu (22. december), Považskú Bystricu (26. december) a Detvu (28. december).

Lepší začiatok zápasu mali mladíci z Martina. Tí boli v úvodných sekundách hokejovejší a zaslúžene sa po góle Tomu ujali vedenia. Ba, mohli viesť aj vyšším rozdielom, ďalšie šance ale Ferleťák a Simon nevyužili. Za to prišiel trest na druhej strane, keď pri hre štyroch proti štyrom prihrávku Zdenka Krála dorazil do siete Zoltán Kubát. Tento moment domácich hráčov nakopol a už to boli oni, kto na ľade dominoval. Svoju prevahu pretavili vo vedúci gól ešte v prvej časti, konkrétne v sedemnástej minúte, kedy sa po spolupráci prvej lajny presne trafil Tomáš Banovský. Aj v druhej tretine pokračovala dominancia Dukly. Hneď v jej úvode v presilovej hre presne po druhýkrát v stretnutí mieril Zoltán Kubát, no a v 26. minúte sa gólovo presadil aj Ľuboš Fajčák. Ten dal o sebe vedieť aj v tretej tretine, keď po jeho strele hlavný arbiter Jura najskôr rozpažil, no po následnej konzultácie gól na konečných 5:1 uznal. Michalovčania tak dosiahli povinné víťazstvo, po ktorom sa naďalej vyhrievajú na prvom mieste v tabuľke.

HK Dukla Michalovce - MHK Martin B 5:1 (2:1, 2:0, 1:0)
Góly: 9. Kubát (Král, M. Šterbák), 17. Banovský (M. Baláž, Cútt), 23. Kubát (Král, Lušnikov), 26. Fajčák (Kohutiar, Ščurko), 47. Fajčák (Kohutiar, Ščurko) - 3. Toma (I. Šterbák, Rešetár)
Vylúčení: 6:6. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Jura - Janiga, Hric. Divákov: 450.
HK DUKLA: Trenčan - Dolgoš, Hančák,. Kubát, M. Šterbák, Buraľ, Slimák - Banovský, Cútt, M. Baláž - Lušnikov, Z. Král, Drotár - Kohutiar, Ščurko, Fajčák - Koutník, Výhonský, M. Schnelly.
MHK: Bernát - Burzík, Jendroľ, Vyskoč, Fabian, Junas, I. Štrbák, T. Kozák, Šmondrk - Ferleťák, N. Gašpar, Rudzan - Simon, D. Babka, Brveník - Toma, Bednarčík, Rešetár - Struharňanský.

Uverejnené: 18.12.2016 19:57:31