files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Colníci odhalili pašované cigarety v torte aj v náklade soli

V uplynulých dňoch odhalili colníci na východnej hranici pašované cigarety ukryté v torte aj v náklade soli. Takto jedinečné kuriozity sme tu už dávno nemali.

V piatok 16. decembra 2016 večer na železničnom hraničnom priechode Čierna nad Tisou colníci odhalili kontraband pašovaných cigariet dvoch rôznych značiek v celkovom množstve 204 000 kusov (1 020 kartónov), balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm  vrátane, označené na spotrebiteľskom balení kontrolnou známkou ONLY DUTY FREE SHOP. Dovozná vlaková súprava so 72 vozňami vstupovala na územie Slovenska po širokorozchodnej trati. V posledných piatich vagónoch bola prepravovaná voľne ložená soľ, ktorá smerovala z Ukrajiny príjemcovi v Slovenskej republike.

Pri fyzickej kontrole sondážnymi tyčami boli v náklade soli odhalené ukryté cigarety nemenovanej čínskej značky v množstve 200000 kusov. Colná kontrola vlakovej súpravy pokračovala s využitím služobného psa určeného na vyhľadávanie tabaku a tabakových výrobkov. Ten označil podozrivé miesta aj v podvozku vagóna, kde boli v konštrukčných dutinách ukryté ďalšie cigarety inej značky v množstve 4000 kusov. Finančný únik bol vyčíslený na 27730,94 eur. Z toho únik na spotrebnej dani predstavuje sumu 18564 eur. Prípad bol vzhľadom na podozrenie zo spáchania trestného činu, postúpený miestne príslušnému  vyšetrovateľovi Kriminálneho úradu finančnej správy.

Na cestnom hraničnom priechode Ubľa colníci dňa 8.12.2016 odhalili nelegálne cigarety ukryté v narodeninovej torte. Dvaja Ukrajinci pri colnej kontrole deklarovali dovoz cigariet v povolenom limite 40 kusov. Na územie Slovenska dovážali aj narodeninovú tortu pre priateľa. Colníkom sa však nepozdávala hmotnosť torty a preto ju prekrojili. Výplň torty však netvorilo piškótové cesto a krém, ale škatuľky cigariet ukryté pod fondánom. Títo Ukrajinci sa takto spoločne pokúšali cez hranicu prepašovať cigarety v celkovom množstve 2060 kusov, balené v spotrebiteľskom balení po 20 ks, v dĺžke tabakového povrazca do 80 mm vrátane, neoznačené na spotrebiteľskom balení kontrolnou známkou, čím sa obaja dopustili spáchania colného priestupku. Finančný únik bol vyčíslený na 280,04 eur.

Tlačová správaUverejnené: 19.12.2016 18:20:18 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.