Dukla podľahla Prešovu po predĺžení

Hokejisti HK Dukla Michalovce prehrali v stretnutí 40. kola Budiš I. hokejovej ligy na domácom ľade s tímom HC Penguins Prešov 2:3 po predĺžení. O góly michalovskej Dukly sa postarali Vladimír Polaček a Gleb Lušnikov. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka majú v ďalšom 41. kole voľno, najbližšie v hre budú v nedeľu 8. januára, kedy v tradičnom čase od 17.00 hod. privítajú celok HC Topoľčany.

V šlágri 40. kola medzi druhým a tretím tímom tabuľky sa hral hokej veľmi slabej úrovne. Pred solídnou diváckou návštevou totiž obe družstvá hrali kŕčovito a urobili rad individuálnych chýb. Lepšie začali domáci. Tí síce nevyužili rýchle vylúčenie Šimčáka, no sekundu po jeho návrate otvoril skóre duelu navrátilec do zostavy Vladimír Polaček. Rýchly strelený gól zápasu skôr uškodil. Ani jeden tím sa totiž nevedel zbaviť kŕčovitého herného prejavu. Pri domácich sa to jasne prejavilo hlavne v presilových hrách, ktorých mali až sedem, no ani jednu nedokázali pretaviť v strelený gól. V prvej tretine ešte zaujala šanca Michalovčana Cútta, na druhej strane sa neujala dorážka Cvengrošovej strely, o ktorú sa pokúšal Mikolášek. Michalovčania mohli v druhej tretine ísť do viacgólového vedenia. To by však museli v štyroch presilovkách vymyslieť niečo viac, než jednu gólovú šancu. Šarišania sa tak v pohode držali v zápase a v 47. minúte gólovo udreli, keď skóroval Gleb Bylina. O štyri minúty neskôr Michalovčania opäť viedli. Po kombinácii tretieho útoku presne mieril Gleb Lušnikov a zdalo sa, že jeho gól môže byť víťazný. Domáci hráči ale pohrdli víťazstvom. V presilovej hre urobili chybu na útočnej modrej a Tomáš Valečko päť minút pred koncom vyrovnal na 2:2. Predĺženie malo rýchly spád. Najskôr v tutovke zlyhal Radovan Cútt, na druhej strane unikol obrane Dukly Oliver Jokeľ, ktorý rozhodol o tom, že dva body putujú na Šariš.

HK Dukla Michalovce - HC Penguins Prešov 2:3 po predĺžení (1:0, 0:0, 1:2 - 0:1)
Góly: 3. Polaček (Král, Drotár), 51. Lušnikov (Král, Drotár) - 47. Bylina (Pulščák, Cvengroš), 56. Valečko (Šimčák) oslab/1, 61. Jokeľ (Valečko)
Vylúčení: 4:8, navyše Hopkovič (Prešov) 10. minút nešportové správanie. Presilovky: 0:0. Oslabovky: 0:1. Rozhodovali: Tornay - Novotný, Kovaľ. Divákov: 890.
HK DUKLA: Trenčan - Dolgoš, Hančák, Kubát, M. Šterbák, Polaček, Slimák, Buraľ - Banovský, Cútt, M. Baláž - Fajčák, Ščurko, Výhonský - Lušnikov, Z. Král, Drotár - Mesaroš, Kohutiar.
HC PENGUINS: Gavalier - Hopkovič, Novický, Madový, Valečko, Cvengroš, Šaršok, Palko, Macko - Mikolášek, Prokop, Chalupa - Jokeľ, Šimčák, Abdul - Kivader, Bylina, Ferenc - Horváth, Pulščák, Duplinský.

Uverejnené: 04.01.2017 20:22:20