Iuventa sfúkla Porubu o jedenásť gólov

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom šlágri 14. kola WHIL doma nad Sokolom Poruba 36:25, keď už do prestávky viedli 16:11. Zverenky trénera Františka Urbana budú v hre aj zajtra, čiže v nedeľu 22. januára 2017, kedy privítajú v dohrávanom súboji trinásteho kola WHIL o 15.00 hod. Písek. Víkendový dvojzápas ich čaká aj na druhý týždeň. V sobotu 28. januára 2017 o 18.00 hod. sa predstavia v šlágri pätnásteho kola WHIL na pôde Mostu, no a v nedeľu 29. januára 2017 o 10.00 hod. ich čaká predohrávaný duel posledného 26. kola v Písku. Keďže na ihriskách súperov sa predstavia aj v nasledujúcich dvoch kolách a medzitým ich čaká kvôli nepárnemu počtu účastníkov aj voľný žreb, doma ich uvidíme až v závere februára, keď v šlágri 19. kola WHIL budú hostiť pražskú Slaviu.

V súboji dvoch víťazov národných pohárov mala lepší vstup do zápasu Poruba. Iuventa síce viedla po góle Perederyjovej 3:2, no hráčky DHC Sokol kontrovali štyrmi presnými zásahmi v rade a po góle Minarčíkovej viedli v jedenástej minúte 6:3. Domácemu trénerovi v tomto čase nabúrali plány aj zranenia. Ešte neubehla ani desiata minúta a už nemohol počítať s dvojicou Jevgenija Levčenková a Julia Černovová (tá sa neskôr vrátila do zápasu). Možno aj preto sa Michalovčanky rozbiehali pomalšie. V štrnástej minúte síce Habánková znížila na 6:7, no po oddychovom čase hosťujúci tím opäť odskočil a po ďalšom presnom zásahu Minarčíkovej viedla Poruba opäť o tri góly - 7:10. Následne ale prišiel úsek zápasu, ktorý rozhodol. Iuventa v ňom dosiahla sedem gólov v rade a po presnom zásahu Holešovej tak viedla v 26. minúte 14:10. Na začiatku poslednej minúty prvého dejstva síce Konečná ukončila desaťminútové čakanie DHC Sokol na gól, záverečné slovo ale patrilo Iuvente, ktorá po dvoch góloch stanovila polčasové skóre na 16:11.

Hostkám vyšiel aj úvod druhého dejstva, keď dvoma gólmi znížili michalovský náskok na 16:13. To bolo ale ich posledné výrazné priblíženie sa k slovenskému majstrovi. Ten v druhom polčase ovládol priebeh hry a keď sa svojimi zákrokmi pridala aj brankárka Lafuenteová, náskok domácej Iuventy narastal. Nezastavil ho ani oddychový čas hosťujúceho trénera Petra Olšavského, ktorý si ho zobral v 40. minúte za stavu 17:22 v neprospech svojho tímu. Hneď po ňom totiž Iuventa kontrovala dvoma gólmi a po presnom zásahu Wollingerovej viedla 24:17. Keď v 48. minúte dala Holešová už na 26:18, reagoval Olšavský svojím tretím oddychovým časom. Nepomohol ani ten, keďže Iuventa už bola rozbehnutá. Po góle Veroniky Habánkovej vyhrávala v 52. minúte po prvýkrát rozdielom desiatich gólov (30:20). Do konca zápasu nakoniec Michalovčanky ešte svoj náskok natiahli a po výhre 36:25 tak majú na svojom konte dvanáste tohtosezónne víťazstvo.

Iuventa Michalovce - DHC Sokol Poruba 36:25 (16:11)

Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčené: 4 - 3. Rozhodovali: Budzák a Záhradník - 900 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černovová 2, Holešová 6, Štefániková, Solárová 2, Nagyová 2, Habánková 4/2, Levčenková, Schusterová 2, Wollingerová 8, Dubovcová 3, Bajčiová, Perederyjová 7.

DHC SOKOL: Roháčková, Doláková - Varmužová, Mýlková 3, Konečná 5, D. Tomašechová 3, Maiwaelderová, Sekulová, Šviráková 2/1, Polášková 1, Rechtorisová 1, Mučková, Minarčíková 7/1, Š. Marčíková 2, Revajová, A. Kostelná 1.

Uverejnené: 21.01.2017 20:14:02