Dukla zvíťazila v Detve a je opäť v hre o prvé miesto!

Fantázia! Hokejisti HK Dukla Michalovce zvíťazili v stretnutí 47. kola Budiš I. hokejovej ligy na ľade svojho priameho konkurenta v boji o prvé miesto HC 07 Detva 4:1 a vrátili sa tak do boja o prvú priečku v tabuľke. Dva góly do siete Podpoľancov zaknihoval Radovan Cútt, po jednom pridali Ladislav Ščurko a Ľuboš Fajčák. Zverenci trénera Miroslava Ihnačáka budú v hre najbližšie v piatok 27. januára, kedy v tradičnom čase o 17.00 hod. privítajú štvrtú Skalicu a týždeň pravdy ukončia v nedeľu 29. januára, kedy sa predstavia na ľade prvého Prešova, na ktorý aktuálne na druhom mieste strácajú štyri body.

Michalovskí hokejisti nastúpili na ľade súpera, ktorého v tejto sezóne ešte v riadnom hracom čase nezdolali, aj s dvoma avizovanýmiposilami ruským obrancom Selujanovom a útočníkom Richardom Mrázom. Lepšie začali domáce "medvede". Tí zásluhou Gachulinca v štvrtej minúte využili presilovú hru a dostali sa tak do vedenia. Dukla ale odpovedala rovnakou mincou, keď sa počas presilovky gólovo presadil Radovan Cútt - 1:1. Takýmto výsledkom skončila aj prvá tretina. V tej druhej síce boli strelecky aktívnejší domáci hráči, gól ale zaznamenali hostia, ktorí sa presadili po koncovke Ladislava Ščurka. No a keď hneď v úvode tretej tretiny využil presilovku Radovan Cútt, boli "vojaci" na koni. Skazu Detvy dokonal v 43. minúte Ľuboš Fajčák, ktorý naskočil z trestnej lavice a po prihrávke Krála uzavrel skóre zápasu na 4:1 v prospech michalovskej Dukly.

HC 07 Detva - HK Dukla Michalovce 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 4. Gachulinec (Říha, Torok) pres/1 - 8. Cútt (Banovský, Giľak) pres/1, 24. Ščurko (R. Mráz, Fajčák), 41. Cútt (Giľak, Selujanov) pres/1, 43. Fajčák (Král).
Vylúčení: 9:12. Presilovky: 1:2. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Hatala - M. Korba, Homola. Divákov: 292.
HC 07: Škorvánek - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Valjent, P. Lunter, Videlka - Gašpar, V. Fekiač, Škvaridlo - Říha, Srnka, Torok - Hrušík, P. Fekiač, Zorvan - Poliaček, Huňady, Šedivý.
HK DUKLA: Trenčan - Dolgoš, Hančák, Kubát, M. Šterbák, Polaček, Slimák, Boboš, Selujanov - Banovský, Cútt, Giľák - Fajčák, Ščurko, R. Mráz - Lušnikov, Král, Drotár - Kohutiar.

Program HK Dukla do konca základnej časti Budiš I. hokejovej ligy
48. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Skalica (piatok 27. január o 17.00 hod.).
49. kolo: HC Penguins Prešov - HK Dukla Michalovce (nedeľa 29. január o 18.00 hod.).
50. kolo: Voľno (streda 1. február).
51. kolo: HC Topoľčany - HK Dukla Michalovce (piatok 3. február o 18.00 hod.).
52. kolo: HK Dukla Michalovce - MHC Martin B (nedeľa 5. február o 17.00 hod.).
Dohrávka 44. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Spišská Nová Ves (streda 8. február o 17.00 hod.).
54. kolo: HK Dukla Michalovce - HK Gladiators Trnava (piatok 10. február o 18.00 hod.).