Iuventa po dráme remizovala v Moste 27:27

Hádzanárky Iuventy Michalovce remizovali v šlágri pätnásteho kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL na pôde českého majstra DHK Baník Most 27:27 (14:16) a po prvýkrát v sezóne tak z ligového súboja neodišli ako víťazky. Aj napriek tomu sú Michalovčanky na čele tabuľky, keď pred druhým Mostom majú náskok troch bodov. Zverenky trénera Františka Urbana budú v hre aj zajtra, t.j. v nedeľu 29. januára, kedy ich od 10.00 hod. čaká predohrávaný súboj 26. kola WHIL na pôde TJ Sokol Písek.

Lepší štart do zápasu mal český majster, ktorý po dvoch góloch slovenskej reprezentantky Simony Szarkovej rýchlo viedol 2:0. Potom sa začala v mosteckej hale dominancia michalovskej Iuventy. V bráne sa chytila Adriana Medveďová a jej spoluhráčky rýchlymi kontrami trestali každú jednu chybu súperiek. Po góle Dubovcovej si za stavu 2:5 v ôsmej minúte lavička domáceho tímu zobrala oddychový čas, no ten nepomohol. Bieloruská reprezentantka v službách Iuventy sa totiž presadila gólovo aj po ňom. Až potom zastavila šesťgólovú šnúru Iuventy Jeřábková, no ani jej presný zásah na 3:6 nezmenil priebeh hry. Tón totiž naďalej udávali Michalovčanky, ktoré na Jeřábkovej gól odpovedali šnúrou štyroch presných zásahov a za stavu 3:10 siahal tréner „Černých andelek“ Peter Dávid v šestnástej minúte po ďalšom oddychovom čase. Ani ten však Iuventu nezastavil. Hneď po ňom síce skórovali Kovařová so Szarkovou, no v 21. minúte viedli Michalovčanky po presnom zásahu Perederyjovej pohodlným šesťgólovým vedením 12:6. Most kontroval predovšetkým Simonou Szarkovou. Po jej dvoch góloch bolo sedem minút pred koncom prvého polčasu 8:12. Iuventa ale naďalej na palubovke dominovala. Po rýchlej kontre zvyšovala Mária Holešová v 26. minúte už na 16:9 v prospech slovenského majstra. Záver prvého polčasu ale Michalovčankám vôbec nevyšiel. Most kontroval šnúrou piatich gólov a po presnom zásahu Zachovej rovno s klaksónom bolo polčasové skóre 14:16.

Český majster sa po znížení na konci prvého dejstva chcel vrátiť do zápasu úplne, no nevyšiel mu ani úvod druhého dejstva. Na gól Levčenkovej z pokutového hodu síce odpovedala Petra Ručková Hneď na to sa presadili Černovová s Wollingerovou a po góle michalovskej kapitánky bolo v 39. minúte 15:19. Most ale naďalej držala nad vodou strelkyňa Szarková. Po jej dvoch góloch bolo v 40. minúte 17:19 a dvojgólový rozdiel medzi tímami bol aj po presnom zásahu Dvořákovej z 43. minúty (18:20). Na tento stav reagoval oddychovým časom aj tréner Iuventy František Urban. Iuventa si aj po ňom držala tesné vedenie. Po presnom zásahu Perederyjovej vyhrávala deväť minút pred koncom o tri góly 23:20. Most vzápätí opäť kontroval dvoma gólmi a za stavu 23:22 si tréner Zemplínčaniek František Urban zobral svoj tretí oddychový čas. Dráma pokračovala aj po ňom. Iuventa síce dvakrát viedla dvojgólovým rozdielom, no krátko po začatí poslednej minúty vyrovnala Jeřábková na 26:26. Iuventa kontrovala Vladimírou Bajčiovou, ktorá sa gólovo presadila tridsať sekúnd pred koncom a zdalo sa, že jej presný zásah môže byť víťazný. Žiaľ nebol, keďže presne štyri sekundy pred koncom vyrovnala Jeřábková na 27:27 a pripravila tak pre Michalovčanky prvú bodovú stratu v tejto sezóne. Aj napriek tomu sú zverenky trénera Františka Urbana na čele tabuľky, kde majú trojbodový náskok práve pred Mostom.

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 27:27 (14:16)

Pok. hody: 3/3 - 2/2, vylúčené: 5:8, ČK: 52. Černovová (Michalovce, za tri vylúčenia) Rozhodovali: Hájek a Válek, 1000 divákov

DHK BANÍK: Bezpalcová, Mullnerová - Matoušková, Dvořáková 2, Stříšková 1, Jeřábková 9, Chmelařová, Míšová, Mikulčík, Buchnerová, Szarková 12/3, Eksteinová, Kovařová 1, Ručková 1, Zachová 1, Mikulášková.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 6, Holešová 3, Solárová 1, Nagyová, Habánková, Levčenková 2/2, Schusterová 1, Wollingerová 5, Dziurová, Dubovcová 2, Bajčiová 1, Perederyjová 6.