MFK Zemplín zdolal trnavský Spartak 2:0!

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce zvíťazili v dohrávanom stretnutí 20. kola Fortuna ligy v Poprade nad FC Spartak Trnava 2:0. O góly v trnavskej sieti sa postarali krátko po uplynutí hodiny hry Martin Regáli a Igor Žofčák. Zverenci trénera Antona Šoltisa majú vo víkendovom 21. kole voľno, v hre budú až v stredu 1. marca, kedy o 17.00 hod. opäť v azyle, tentoraz v Žiline, privítajú v dohrávanom stretnutí 18. kola Ružomberok.

Michalovský lodivod Anton Šoltis sa v dohrávanom stretnutí v popradskom Národnom tréningovom centre musel zaobísť bez zranených Kushtu a Turíka, iba na lavičke nechal Filipa Serečina či Stanislava Danka. Šancu v základnej zostave naopak prekvapujúco dostali mladíci Peter Kolesár a Pavol Bellás či Grék Dimitriadis. Aktívnejšie začali hostia. Tí už v druhej minúte mohli potrestať nepodarenú malú domov Šimčáka, Patrik Macej však blížiacu sa hrozbu odvrátil na rohový kop. Michalovčania kontrovali rýchlym útokom po ľavej strane, Pavol Bellás ale iba pohladil loptu, ktorá následne skončila na bočnej sieti. V desiatej minúte prišli chvíle michalovského golmana Patrika Maceja. Ten najskôr vytesnil strelecký pokus Matúša Čonku na rohový kop a následne z neho vyrazil gólovú hlavičku Borisa Godála. Po úvodnej štvrťhodine tempo hry upadlo. Hral sa prevažne medzišestnástkový futbal s viacerými súbojmi, no s minimom šancí na oboch stranách. Zaujali akurát dve štandardky Haliloviča, no keďže sa gólové šance ani z nich nezrodili, slabšou úrovňou prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Druhý polčas začali lepšie domáci hráči. Tí mali v prvých minútach optickú prevahu, no okrem jedného rohového kopu a zaujímavej štandardky Igora Žofčaka toho veľa nevyťažili. Na druhej strane sa neujali ani krížna bomba Erika Jirku či z päťky hlavička Tambeho. Otvorenejší futbal pokračoval aj v ďalších minútach druhého dejstva. V 63. minúte domáci podnikli rýchlu akciu po ľavej strane, k lopte sa na hranici šestnástky dostal Martin Regáli, ktorého krásna krížna strela ľavačkou skončila v trnavskej sieti - 1:0. O päť minút neskôr už Michalovčania viedli dvojgólovým vedením. Po pravej strane unikol Regáli, ktorý našiel v pokutovom území kapitána Igora Žofčáka a ten ďalšou exportnou strelou z voleja upravil na 2:0. V ďalších minútach boli síce aktívnejší hostia, ktorí sa snažili niečo s výsledkom urobiť, Michalovčania ich ale pozornou obrannou hrou do šancí nepúšťali. Aj napriek tomu mohol desať minút pred koncom skórovať Tambe, jeho strela však išla tesne mimo Macejovej žrde. No a keď si michalovský brankár poradil aj s Čonkovým priamym kopom, MFK Zemplín zvíťazili vo svojej jarnej premiére 2:0.

MFK Zemplín Michalovce - FC Spartak Trnava 2:0 (0:0) - hralo sa v Poprade
Góly: 63. Regáli, 68. Žofčák
Žlté karty: 33. Grič, 83. Vajs - 74. Janso
Rozhodovali: Marhefka - Ferenc, Kováč.
Divákov: 689.
MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Qose, Kavka, Sipľak, Šimčák - Grič - I. Žofčák, P. Kolesár (84. T. Sedlák), Dimitriadis (61. Vajs), Regáli - Bellás (61. Serečin).
FC SPARTAK: Jakubech - Čogley, Hladík (17. M. Oravec), Godál, Janso - M. Tóth - Jirka (61. Schranz), Halilovič (71. Turkyilmaz), Mikovič, Čonka - Tambe.