Iuventa záverečným uragánom sfúkla Slaviu Praha

Hádzanárky michalovskej Iuventy ovládli šláger 19. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže, keď v domácom súboji zdolali Slaviu Praha rozdielom desiatich gólov 35:25 (15:14). Zverenky trénera Františka Urbana sa najbližšie predstavia budúcu nedeľu 5. marca 2017 v Zlíne, pred reprezentačnou prestávkou ešte privítajú v rámci 21. kola WHIL v piatok 10. marca 2017 v tradičnom čase o 17.30 hod. celok ŠKP Bratislava. Po reprezentačnej prestávke ich následne čaká v sobotu 25. marca 2017 šláger 22. kola v Šali.

V šlágri devätnásteho kola sa v Chemkostav aréne hrala bojovná hádzaná, ktorá sa divákom musela páčiť. Vynikli viaceré individuality na oboch stranách, kvalitné výkony podali všetky brankárky, no na druhej strane sa obe družstvá dopustili aj viacerých technických chýb. To ale všetko patrí ku kvalitnému predstaveniu, ktoré si diváci tentoraz mohli pozrieť v Chemkostav aréne...

Lepší úvod mali domáce hráčky. Tie ťažili zo skvelých zákrokov Raquel Lafuenteovej a po góloch Perederijovej a Habánkovej viedli 2:0. Následne sa ale začali prebúdzať aj „zošívané“, ktoré veľmi dobre strávili štvrtkovú porážku z Mostu. Trpezlivou hrou trestali technické chyby Michalovčaniek a po góle strelkyne Pokornej sa v deviatej minúte po prvýkrát ujali vedenia (4:5). Aj v ďalších minútach boli dominantnejšie hráčky hosťujúceho tímu, ktoré po góle Galuškovej v sedemnástej minúte viedli 8:6 a po ďalšom presnom zásahu Pokornej bolo 9:7 v prospech „zošívaných“. Iuventa ale kontrovala dvoma presnými zásahmi a za stavu 9:9 si zobrala lavička hosťujúceho tímu oddychový čas. Po ňom síce Galuškova dala na 10:9 v prospech svojho tímu, no odštartovala tým trojgólovú šnúru Michalovčaniek, ktoré po góle Wollingerovej vyhrávali 12:10. Tesné vedenie si nakoniec ustrážili až do konca prvého dejstva. Posledné slovo v ňom patrilo hosťujúcej Jane Chlupovej, ktorá upravila na polčasových 15:14 pre Zemplínčanky.

Aj v úvodných minútach druhého dejstva sa oba tímy ťahali o každý jeden gól. Lepšie začali opäť domáce. Tie po presnej strele Holešovej rýchlo vyhrávali 17:14 a zdalo sa, že konečne zlomia odpor húževnatého súpera. Opak bol však pravdou, keďže v 38. minúte bolo po góle Kordovskej opäť vyrovnané (18:18). Iuventa síce v 41. minúte odskočila znova na dva góly (21:19), rovnakou mincou ale o minutú neskôr odpovedali aj hostky, ktoré po góle Šetelíkovej zrovnali na 21:21. Vzápätí prišli ďalšie chvíle michalovskej brankárky Lafuenteovej, po ktorej dvoch zákrokoch a rýchlych kontrách Iuventa opäť viedla o dva góly (23:21). To bol aj zlomový moment zápasu. Hostkám sa síce podarilo znížiť zásluhou Pokornej (23:22), ktorá však odštartovala päťgólovú šnúru Michalovčaniek a tie týmto momentom rozhodli o svojej výhre. Zverenky trénera Františka Urbana nepoľavili ani za rozhodujúceho stavu a rýchlymi kontrami trestali chyby súpera. Ich náskok narastal každou minútou. Chlupová síce znížila na 23:29, no opäť iba odštartovala ďalšiu päťgólovú šnúru Zemplínčaniek, ktoré na jej konci viedli už o jedenásť gólov (34:23). Posledné slovo patrilo výborne hrajúcej mladučkej Bajčiovej, ktorá stanovila konečný rezultát zápasu na 35:25 v prospech svojho tímu.

Iuventa Michalovce - DHC Slavia Praha 35:25 (15:14)

Pok. hody: 8/6 - 4/3, vylúčené: 2 - 5. Rozhodovali: Vydra a R. Šimko - 900 divákov.

IUVENTA: Lafuente, Medveďová - Černová 3, Holešová 7, Rebičová, Nagyová 1, Habánková 6/2, Levčenková, Schuster 1, Wollingerová 6/3, Dziurová, Dubovcová 1, Bajčiová 6/1, Perederyjová 4.

DHC SLAVIA: Kudláčková 1, Hillebrandová - Ritzová, Líbalová, Motejlová, Pešková 1, A. Novotná, Kordovská 6, Pokorná 7/2, P. Novotná, Svobodová, V. Galušková 4, Šetelíková 4, Chlupová 2/1.

Uverejnené: 25.02.2017 20:05:53