Juniorky Iuventy na domácej pôde pokorili lídra prvej ligy

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v nedeľňajšom stretnutí trinásteho kola prvej ligy žien doma nad vedúcim celkom súťaže z Bánoviec nad Bebravou 41:36 (20:17). Zverenky trénerskej dvojice František Urban - Maroš Vikartovský odohrajú na domácej pôde aj najbližší zápas, keď v rámci 14. kola I. ligy žien privítajú v sobotu 4. marca 2017 o 14.00 hod. celok Močenka.

Lepší štart do zápasu trinásteho kola mali hostky. Líder súťaže bol totiž v prvých minútach hry ustavične vo vedení. V šiestej minúte bolo po presnom zásahu Matušincovej 6:3. Po prvých desiatich minútach sa Michalovčanky začali na súpera gólovo doťahovať. V dvanástej minúte sa po góle Solárovej po prvýkrát ujali vedenia (9:8). Tento moment ich naštartoval a postupne si vypracovali tesné vedenie. Po presnej strele Jany Dziurovej viedli v 20. minúte 15:12, minútu pred koncom bolo po góle Bajčiovej 20:16. Posledné slovo v prvom dejstve ale patrilo hosťujúcej Obstovej, ktorá stanovila polčasové skóre na 20:17.

Michalovčankám výborne vyšla prvá desaťminútovka druhého polčasu. V nej sa im darilo premieňať vyložené šance a trestať tak chyby súpera. Po góle Bibiany Stefanikovej bolo v 40. minúte 29:22 a zdalo sa, že zápas je rozhodnutý. Postupne sa ale do hry čoraz častejšie začali dostávať aj hostky. Zatiaľ, čo v 42. minúte bolo po góle Barbory Ondovej 31:24, o päť minút neskôr po päťgólovej šnúre Bánoviec už iba 31:29. Michalovčanky síce ihneď odskočili na tri góly, no päť minút pred koncom sa hostkám po góle Šiplákovej podarilo vyrovnať - 34:34. Domáce hráčky ale zapli na vyššie obrátky a vo zvyšných minútach strhli víťazstvo na svoju stranu. Záverečných päť minút totiž vyhrali 7:2 a v zápase nakoniec triumfovali 41:36.

Iuventa Michalovce juniorky - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 41:36 (20:17)

Pok. hody: 5/5 - 8/6, vylúčené: 9 - 4, navyše ČK: 41. Štefánová (Iuventa, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Mulíková, Brhlíková - Dziurová 5, K. Ondová 4, Kocaníková 3, Štefaniková 7/1, Solárová 5/2, Štefánová 1, B. Ondová 3/1, A. Holejová 10/1, Bajčiová 3.

HK SOKOL RMK: Čížová - Bencová 3/1, Bridová 1, Hrubá, Turková 4, Chocinová, D. Halmová 2/1, Šipláková 3, A. Obstová 7, Matušincová 11/4,K. Obstová 5.

Uverejnené: 26.02.2017 15:45:03