Juniorky Iuventy vyprášili Močenok

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v sobotňajšom stretnutí štrnásteho kola prvej ligy žien doma nad Močenkom vysoko 40:28, keď už do prestávky viedli presvedčivo 20:9. Zverenky trénera Maroša Vikartovského tak teda dosiahli plný bodový zisk aj v treťom jarnom stretnutí a postavenie v tabuľke si budú môcť vylepšiť už o týždeň, keď sa znovu predstavia doma. Ich súperom bude v 15. kole v sobotu 11. marca 2017 o 13.00 hod. ambiciózny HC Sporta Hlohovec.

Juniorky michalovskej Iuventy odštartovali jarnú časť na výbornú, keď si v prvých dvoch kolách pripísali na svoje konto víťazstvá. V tomto trende chceli pokračovať aj v treťom zápase, v ktorom privítali nepríjemný Močenok. Michalovčanky od začiatku diktovali tempo hry a už  v prvom polčase si vypracovali desaťgólové vedenie. Mali predovšetkým výborný štart do zápasu. V ôsmej minúte viedli po góle Štefánovej 4:0, v devätnástej minúte po dvoch presných zásahoch Solárovej 11:4. Michalovčanky boli aj naďalej lepším tímom a súperovi súkali jeden gól za druhým. V 21. minúte viedli po presnom zásahu Bibiany Štefaníkovej už o desať gólov (16:6).  Do konca polčasu svoje vedenie ešte navýšili, keď na polčasových 20:9 dávala z pokutového hodu po uplynutí času Lenka Holubová.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Jej tempo udávali naďalej Michalovčanky, no ich náskok už nerástol tak ako v prvom polčase. Zlepšenou hrou sa o to pričinili aj hráčky Močenka. Hlavným dôvodom ale bolo viacero technických chýb na strane mladých Michalovčaniek. Tie síce viedli v 35. minúte už 25:11, no o dvanásť minút neskôr to už bolo iba 31:24. Michalovčanky ale zlepšenou hrou v druhom polčase opäť prinavrátili na svoju stranu viac ako desaťgólové vedenie. Napokon v stretnutí štrnásteho kola zvíťazili 40:28, keď jubilejný štyridsiaty gól zaznamenala s klaksónom oznamujúcim koniec zápasu Katarína Ondová a do tabuľky si tak pripísali tretie víťazstvo v jarnej časti.

Iuventa Michalovce jun. - HK Junior Močenok 40:28 (20:9)

Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 5 - 4. Rozhodovali: Vydra a Šimko - 100 divákov.

IUVENTA jun.: Mulíková - K. Ondová 5, S. Kocaníková 4, Štefaníková 3, Solárová 7, Štefánová 4, B. Ondová 5/2, A. Holejová 11, Holubová 1/1.

HK JUNIOR: Lovászová, Karlubíková - Kolečániová 3, Sklenárová, Lenčéšová 2, Dianová 3, D. Szarková 10/1, Šípková 4, Kuklová, Petrová 6.

Uverejnené: 04.03.2017 17:13:30