Vysoká prehra MFK Zemplín v Trenčíne

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce po tretíkrát v sezóne majstra AS Trenčín nezdolali. Zverenci trénera Antona Šoltisa totiž prehrali v zápase 23. kola Fortuna ligy na Sihoti hladko 1:4. Michalovčania síce v trinástej minúte zásluhou Kushtu otvorili skóre, no ešte v prvom dejstve štyrikrát inkasovali a de facto zápas pre nich skončil už po prvej štyridsaťpäťminútovke. "Žlto-modrí" budú najbližšie v hre v sobotu 18. marca, kedy sa v Poprade predstavia proti poslednému tímu tabuľky Tatranu Prešov.

Jediný gól Michalovčanov na Sihoti zaznamenal Kristjan Kushta

Aj keď mali lepší vstup do zápasu domáci, ako prvý sa ujal vedenia čerstvý semifinalista Slovnaft Cupu. Ten najskôr zásluhou brankára Maceja odolal pri šanciach Issu Adukulneho a Desslyho Ubinka, a potom v trinástej minúte po dlhom rohu Šimčáka, strele Qoseho udrel po dorážke Kushtu. Michalovské vedenie však trvalo iba dve minúty. Po chybe v obrane poslal Paur loptu Rangelovi Jangovi a holandský útočník strelou k žrdi nekompromisne vyrovnal. V 19. minúte už boli domáci vo vedení. Po rohovom kope Ubinka sa lopta dostala až k Issovi, ktorý nedal Macejovi šancu – 2:1. Michalovčania kontrovali po hodine hry, strela Šimčáka si ale miesto do siete nenašla. Absolútny záver prvého dejstva definitívne rozhodol o prvom trenčianskom víťazstve nad „žlto-modrými“. Najskôr v 41. minúte skóroval Dessley Ubink a minútu pred koncom prvého dejstva upravil na 4:1 Jakub Paur.

Po štvorgólovom obrate majstra sa v druhom polčase zápas už iba dohrával. Obaja súperi sa síce snažili o ďalšie góly, no proti boli brankári Šemrinec a Macej. Michalovský brankár si v 67. minúte poradil s gólovou hlavičkou Jangu, na druhej strane v 72. minúte pred Kushtom hasila obrana v poslednej chvíli na rohový kop. Ten zahrali Zemplínčania zle a z následnej kontry mohli inkasovať, Janga ale namieril loptu iba do žrde. V zostávajúcich minútach sa už iba dohrávalo. Michalovčania nakoniec prehrali na Sihoti vysoko 1:4 a v tejto sezóne tak s majstrom zaknihovali prvú porážku.

AS Trenčín - MFK Zemplín Michalovce 4:1 (4:1)
Góly: 15. Janga, 19. Issa Adekunle, 41. Ubbink, 44. Paur - 13. Kushta.
Žlté karty: 50. Kleščík - 58. Vajs, 60. Qose.
Rozhodovali: Ziemba - Slyško, Hrčka.
Divákov:
AS: Šemrinec - R. Klooster, Kleščík, Lawrence (85. Šulek), Keston - Paur (81. Halgoš) - Ubbink, Zubairu - Issa, Janga, Beridze (75. M. Klooster).
MFK ZEMPLÍN: P. Macej - Qose (80. M. Kolesár), Kavka, T. Sedlák, Šimčák - Grič - Serečin, S. Danko (69. A. Leško), Dimitriadis, Regáli (46. Vajs) - Kushta.