Slovenky zdolali Belgicko, v nedeľu proti Čiernej Hore o postup

Slovenské juniorské reprezentantky zaknihovali na turnaji 3. kvalifikačnej skupiny o postup na ME do Slovinska prvé víťazstvo, keď vo svojom druhom vystúpení zdolali Belgicko presvedčivo 25:17. V druhom zápase dňa zvíťazilo Francúzsko nad Čiernou Horou 25:24 a ako prvé si vybojovali miestenku na kontinentálny šampionát. Kvalifikačný turnaj pokračuje tretím hracím dňom v nedeľu 19. marca. Najskôr sa o 15.30 hod. odohrá zápas už istého postupujúceho Francúzska s Belgickom, no a od 18.00 hod. príde na rad zápas o všetko Slovensko - Čierna Hora.

Slovenské juniorky nezačali svoje druhé vystúpenie v kvalifikačnej skupine proti outsiderovi zle. V prvých minútach jasne dominovali na palubovke. V desiatej minúte dala Vladimíra Bajčiová z pokutového hodu na 5:2, o šesť minút neskôr bolo po góle Holejovej 7:3. Belgičanky kontrovali dvoma gólmi v rade, na čo ihneď reagovala lavička slovenského tímu oddychovým časom. Ten Slovenkám pomohol, keďže hneď na to skórovala Ušiaková a po dvoch góloch Takáčovej viedli opäť o päť gólov (10:5). Päťgólovým rozdielom viedli domáce hráčky aj dve minúty pred koncom, kedy sa presadila Némethová (13:8), no absolútny záver prvého dejstva patril Belgičankám, ktoré po dvoch góloch v rade skorigovali na 13:10.

Slovenkám ideálne vyšiel nástup do druhého dejstva. Po dvoch góloch z rýchlych kontier viedli opäť päťgólovým rozdielom (15:10) a nič nenasvedčovalo tomu, že by mali mať so zápasom problémy. Belgičanky ale využili následnú slabšiu chvíľku zvereniek trénera Jána Beňadika a v 43. minúte vyrovnali na 16:16. Slovenky ale od toho času zobrali opraty zápasu do svojich rúk. Súperovi ihneď odskočili na rozdiel viacerých gólov a definitívne tak zlomili jeho odpor. Nakoniec zvíťazili 25:17 a v nedeľu si to rozdajú v priamom súboji s Čiernou Horou o druhú postupovú miestenku na kontinentálny šampionát.

Slovensko - Belgicko 25:17 (13:10)
Pok. hody: 2/2 - 1/1, vylúčené: 0 - 4. Rozhodovali: V. Butskevich a Y. Butskevich (obaja Bielorusko), 1000 divákov
SLOVENSKO: Furgaláková, Goboňová, Muliková - Bajčiová 4/2, Holejová 5, Kostelná, Kovácsová, Nejedlíková, Solárová 2, Štefaniková, Takáčová 3, Trunková 3, Ušiaková 1, Némethová 5, Vencuriková 1, Zemanovičová 1.
BELGICKO: Shulga, Vautmans, Smet - Antonissen 2, Caruso 1, Clermont, Dehousse, Ghijsens 1, Lamotte, Martin Lopez, Remels 1, Rouselle, A. Smits 2, M. Smits 9/1, van Praet, Xhonneux 1.

Francúzsko - Čierna Hora 25:24 (10:12)
Pok. hody: 0/0 - 1/1, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Nastase a Stancu (obe Rumunsko), 350 divákov
FRANCÚZSKO: Frank, Depuiset, Huynh - Blonbou 5, Bruni, Deba, Depuiset, Ekoh 6, Fofana 2, Kieffer, Lassource, Mauny 5, Nocandy 4, Plotton 1, Sagna, Surmely 1, Vautier.
ČIERNA HORA: Babovič, Marinovič, Zečevič - Adžič 1, Bosnjak, Brnovič 1, Carapič 2, Corovič, Djokovič 2, Jovisevič 5, Kneževič 1, Konatar 6, Nisavič 5, Saranovič 1, Scepanovič, Tomič.

Výsledky prvého hracieho dňa: Čierna Hora - Belgicko 22:13 (12:7), Slovensko - Francúzsko 19:27 (9:13).