Štvorgólová prehra zahatala postupové nádeje

Slovenské juniorské reprezentantky nakoniec na európsky šampionát do Slovinska nepostúpili. Rozhodol o tom posledný zápas kvalifikačného turnaja hraného v michalovskej Chemkostav aréne, v ktorom zverenky trénera Jána Beňadika podľahli v priamom súboji o druhú postupovú priečku Čiernej Hore o štyri góly 17:21, keď po polčase bolo 10:10. Víťazom kvalifikačnej skupiny sa stalo Francúzsko, ktoré získalo plných šesť bodov. Francúzky vo svojom poslednom vystúpení na turnaji zdemolovali zdecimované Belgičanky 42:11.

Slovenské reprezentantky začali zápas o všetko lepšie. V úvode síce prehrávali 1:2, no šnúrou štyroch gólov a hlavne zákrokmi brankárky Furgalákovej sa dostali v desiatej minúte do vedenia 5:2, na čo reagovala lavička Čiernej Hory oddychovým časom. Ten pomohol, keďže hneď po ňom dvakrát v rade skórovala Saranovičová a keď Djokovičová vyrovnala na 5:5, po oddychovom čase siahol aj tréner Sloveniek Ján Beňadik. Čiernohorky ale aj po ňom boli efektnejšie v streľbe. V šestnástej minúte viedli 7:5 a rozdielom dvoch gólov bolo vo vedení aj v 25. minúte, kedy bolo 9:7. Záver prvého dejstva však vyšiel lepšie domácim. Brankárka Furgaláková opäť stiahla roletu a po góloch Kovacsovej s Trunkovou bolo vyrovnané 9:9. V prvom dejstve sa oba tímy trafili presne ešte raz, a tak polčas skončil remízou 10:10.

Druhé dejstvo síce gólovo otvorila Nejedlíková, no boli to Čiernohorky, ktoré udávali tempo hry. Slovenkám absolútne nevychádzala streľba z krídelných priestorov a ani zo spojok. Za prvých dvadsať minút dosiahli iba chudobné tri góly, čo je v takýchto dueloch o všetko veľmi málo. Čiernohorky si tak desať minút pred koncom držali vedenie 17:13. Domáce hráčky ale zdvihli hlavy. Po góloch Trúnkovej s Némethovou bolo sedem minút pred koncom 15:17, na čo lavička Čiernej Hory okamžite reagovala oddychovým časom. Bajčiová hneď po ňom znížila gólom do prázdnej brány na 16:17, no na viac sa Slovenky nezmohli. Nakoniec totiž prehrali 17:21 a na európsky šampionát do Slovinska tak postúpil ich súper.

Slovensko - Čierna Hora 17:21 (10:10)
Pok. hody: 3/3 - 2/0, vylúčené: 4 - 5. Rozhodovali: Nastase a Stancu (obe Rumunsko), 1000 divákov
SLOVENSKO: Furgaláková, Goboňová, Muliková - Bajčiová 4/2, Holejová 2, Kostelná, Kovácsová 2, Nejedlíková 1, Solárová 1, Štefaniková, Takáčová, Trunková 5, Ušiaková, Némethová 2, Vencuriková, Zemanovičová.
ČIERNA HORA: Babovič 1, Marinovič, Zečevič - Adžič, Bosnjak, Brnovič, Carapič 2, Corovič, Djokovič 4, Jovičevič 4, Kneževič, Konatar 6, Nisavič 1, Saranovič 2, Sčepanovič 1, Tomič.

Francúzsko - Belgicko 11:42 (9:21)
Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 2. Rozhodovali: V. Butskevich a Y. Butskevich (obaja Bielorusko), 100 divákov
FRANCÚZSKO: Frank, Depuiset, Huynh - Blonbou 2, Bruni 1, Deba 5, Depuiset, Ekoh 3, Fofana 4, Kieffer 3, Lassource 3, Mauny, Nocandy 5, Plotton 5, Sagna 5, Surmely 2, Vautier 4.
BELGICKO: Shulga, Vautmans, Smet - Antonissen 1, Caruso, Clermont 1, Dehousse, Ghijsens 2, Lamotte 1, Martin Lopez, Remels, Rouselle, A. Smits 2, M. Smits 4/1, van Praet, Xhonneux.

Uverejnené: 19.03.2017 20:31:52