Iuventa zdolala Veselí a je víťazom WHIL!

Hádzanárky michalovskej Iuventy zvíťazili v piatkovom stretnutí 23. kola spoločnej česko-slovenskej súťaže WHIL doma nad Veselí nad Moravou 33:25 (16:11) a definitívne tak spečatili štvrtý triumf vo WHIL za sebou a celkovo ôsmy. Zverenky trénera Františka Urbana odohrajú do konca pätnásteho ročníka WHIL ešte dva zápasy. Najskôr sa v stredu 5. apríla 2017 predstavia v predohrávanom stretnutí 24. kola na pôde nováčika súťaže HK AS Trenčín, no a v stredu 12. apríla 2017 ich čaká posledný súboj, v ktorom o 17.30 hod. privítajú Partizánske a po ňom budú po štvrtýkrát v rade a ôsmykrát celkovo dekorované ako víťazky spoločnej česko-slovenskej súťaže.

Interligový líder mal pomlaší štart do zápasu, čo snaživý súper využil. V jedenástej minúte viedol po dvoch góloch Jasmínky Vargovej v rade 5:3 a o minútu neskôr bol rozdiel v skóre opäť dvojgolový (4:6). Iuventa ale aj napriek oslabeniu zapla na vyššie obrátky a troma gólmi v rade prinútila trénera SHK Veselí nad Moravou Ľuboša Hudáka k prvému oddychovému času. Ani po ňom sa Michalovčanky nevedeli naplno rozbehnúť a Moraváčky sa tak stále držali na dostrel. Až v záverečnej desaťminútovke sa favorit konečne gólovo odtrhol. Zatiaľ, čo v 22. minúte bolo 11:10, po štvorgólovej šnúre Iuventy o päť minút neskôr už viedol líder tabuľky 15:10 a definitívne tak zlomil odpor súpera.

Ani v druhom dejstve sa obraz hry nezmenil. Ku cti Moraváčok slúži to, že sa snažili hrať hádzanú, no aj na oslebený celok Iuventy to bolo málo. Michalovčanky si totiž v druhom polčase udžriavali viacgólové vedenie. V 36. minúte dala Perederijová na 19:14. Následne sa gólovo utrhla Veronika Habánková, po ktorej presných zásahoch viedla Iuventa v 40. minúte už 23:14. Zverenky trénera Františka Urbana aj naďalej kráčali v ústrety svojho štvrtého interligového primátu a päť minút pred koncom po presnej strele Schusterovej sa ujali už desaťgólového vedenia (30:20). Do konca duelu síce ešte Veselí znížilo na prijateľnejší rozdiel, no aj napriek tomu Iuventa zvíťazila 33:25 a má štvrtý ligový titul v rade a ôsmy celkovo.

Michalovce - Veselí nad Moravou 33:25 (16:11)

Pok. hody: 2/1 - 8/6, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 700 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 4, Rebičová 1, S. Nagyová 7, Habánková 7, Schusterová 3, Wollingerová 2, Dziurová, Bajčiová 3/1, Perederyjová 6.

SHK: Lekešová, Vašulková - Kosínková 1, Novotná 7, Lukšíková 2, Slováková 1, Vinklárková 1, Pastorková 3/3, Vargová 7/3, Soldánová 2, Krokavecová 1.

Uverejnené: 31.03.2017 20:24:58