Iuventa zdolala Partizánske a prepisuje históriu

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili v zápase 25. kola WHIL nad tímom HK Slávia Partizánske 38:23. Zverenky Františka Urbana týmto víťazstvom ukončili účinkovanie v pätnástom ročníku WHIL, ktorý ako prvý tím v histórii prešli bez prehry. Po zisku druhej tohtosezónnej trofeje na nich čaká ešte tretí diel obhajoby triple, súboje o majstrovský titul. Slovenské národné play-off štartuje počas víkendu 29. a 30. apríl a Iuventa ako prvý nasadený tím začne v domácom prostredí proti v internom poradí štvrtému slovenskému tímu. Tým bude buď Prešov alebo Partizánske, o čom sa rozhodne v poslednom 26. kole vo vzájomnom zápase týchto súperov.

Iuventa svoj posledný tohtosezónny interligový zápas nezačala najlepšie. Vo vedení totiž v prvých minútach boli ustavične hostky. Tie vyhrávali rýchlo 2:0, na čo dvoma presnými zásahmi odpovedala Veronika Habánková. Následne po dvoch góloch Michnovej Partizánske opäť odskočilo (3:5), no Iuventa rýchlo zrovnala a v 19. minúte sa po góle Perederijovej po prvýkrát v stretnutí ujala vedenia (10:9). Vo zvyšných minútach prvého dejstva už domáce hráčky dominovali a do polčasu si vypracovali štvorgólový náskok (18:14).

V druhom polčase Partizánske nedokázalo držať tempo s už osemnásobným víťazom WHIL. Ten postupne zvyšoval svoj náskok. Po dvoch góloch Perederijovej v rade si lavička hosťujúceho tímu zobrala za stavu 24:16 oddychový čas, no ani ten nepomohol zastaviť rozbehnutú Iuventu. Tá totiž v 41. minúte po góle Habánkovej vyhrávala už rozdielom desiatich gólov (26:16). Michalovčanky nepoľavovali a naďalej zvyšovali svoj náskok, ktorý napokon narástol až na pätnásť gólov. Po výhre 38:23 tak mohla vypuknúť nefalšovaná radosť z ôsmeho interligového primátu, ako aj z toho, že Iuventa je prvým tímom, ktorý prešiel spoločnou súťažou v jednej sezóne bez prehry.

Michalovce - Partizánske 38:23 (18:14)

Pok. hody: 8/5 - 5/3 , vylúčené: 6 - 3. Rozhodovali: Daňo a Sabol - 700 divákov.

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 3, Holešová 4/1, Kišiková, Rebičová 1, Nagyová 2, Solárová 1, Habánková 11/4, Dubovcová, Wollingerová 2, Dziurová 2, A. Holejová 2, Bajčiová 5, Schusterová, Perederijová 5.

HK SLÁVIA: Sakalošová, J. Michnová - Karásková 2, Maxová, Králová 1, Szokeová 2, Bohunská, Junásová, Geričová 4/1, Španihelová 1, Michnová 9/1, Hollá 4.

Uverejnené: 12.04.2017 19:59:32