Juniorky Iuventy nastrieľali Seredi 50 gólov!

Juniorky michalovskej Iuventy zvíťazili v stretnutí 19. kola prvej ligy žien nad tímom HK Slávia Sereď 50:32 (23:18) a na svoje konto si tak pripísali tretie víťazstvo v rade. Zverenky trénera Maroša Vikartovského, ktorým aktuálne v tabuľke prvej ligy žien patrí piate miesto, sa najbližšie predstavia v Šuranoch a potom ich už čakajú iba súboje na domácej pôde, v ktorých najskôr privítajú Zlatnú na Ostrove a v poslednom 22. kole Topoľčany.

Michalovské juniorky sa v úvode zápasu proti poslednému tímu tabuľky dlho nevedeli gólovo odpútať. Darilo sa im síce strelecky, no o obrane sa to povedať nedá a aj preto diváci videli v prvom polčase až 41 gólov! Vyrovnané bolo ešte v trinástej minúte (9:9), od tohto momentu ale domáce hráčky zaknihovali šesť presných zásahov v rade a konečne sa gólovo odpútali od svojich súperiek. Po presnom zásahu Františky Solárovej bolo v 23. minúte už 19:10. Zvyšné minúte ale Michalovčanky prehrali 4:8 a v polčase tak bol stav 23:18.

Aj v druhom dejstve sme mohli vidieť gólové hody. Domáce hráčky naďalej súkali svojim súperkám jeden gól za druhým, zahanbiť sa v tomto smere ale nedali ani ich súperky. Tie síce v 38. minúte znížili na 23:27 a zdalo sa, že sa ešte môžu vrátiť do zápasu, ale opak bol pravdou. Michalovčanky totiž v druhej polovici tohto dejstva zapli na vyššie obrátky. Strelecky sa darilo hlavne Kocaníkovej (13 gólov!), Holubovej či Adriane Holejovej. Práve po ich góloch narastalo skóre v prospech Iuventy. Tá sa v 48. minúte po presnom zásahu Hulubovej ujala desaťgólového vedenia (38:28) a navyše začala stíhaciu jazdu za streleným päťdesiatym gólom. Ten sa zverenkám trénera Maroša Vikartovského podarilo zaznamenať päť sekúnd pred koncom zásluhou Kataríny Ondovej a Iuventa tak zvíťazila v zápase, v ktorom dominovali útoky na obranami 50:32.

Michalovce juniorky - Sereď 50:32 (23:18)

Pok. hody: 2/1 - 2/2, vylúčené: 1:4. Rozhodovali: V. Cibere a P. Richvalský, 50 divákov.

IUVENTA: Muliková, Bhrlíková - K. Ondová 4, Kocaníková 13, Solárová 6, Štefánová 6, Hasáková 2, A. Holejová 9, Holubová 10/1.

HK SLÁVIA: Lenčéšová, L. Trojáková - M. Trojáková 7/1, Štefánková 2, Gregušková 9, Nováková 6/1, Hercegová 7, Meszárošová, Chromeková, Bavuzová - Slováková 1.

Uverejnené: 23.04.2017 15:16:20