Iuventa zdolala Partizánske 27:20 a v sérii vedie 1:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvládli vstup do slovenského play-off, keď v prvom semifinálovom stretnutí zdolali celok HK Slávia Partizánske 27:20 a v sérii sa tak ujali vedenia 1:0. Zverenky trénera Františka Urbana odohrajú druhý semifinálový duel už v nedeľu 30. apríla o 10.30 hod, tretí zápas, ktorý sa už odohrá v Partizánskom, je na programe v piatok 5. mája, prípadný štvrtý takisto hraný v obuvníckom meste by prišiel na rad v sobotu 6. mája. Keby sa o postupujúcom do finále nerozhodlo, na rad by prišiel piaty zápas, ktorý by sa hral v sobotu 13. mája opäť v metropole Zemplína.

Michalovčanky odštartovali prvý semifinálový duel lepšie. V štvrtej minúte viedli po góle Habánkovej 3:1. Hostky síce dvoma gólmi vyrovnali, no následne Iuventa zaknihovala päť presných zásahov v rade, na čo za stavu 8:3 reagovala v štrnástej minúte lavička hosťujúceho tímu oddychovým časom. Ten na istý čas favorita zabrzdil, keďže v 21. minúte bolo iba 10:7. Iuventa ale kontrovala dvoma gólmi a polčas tak skončil výsledkom 12:7.

Druhý polčas síce gólom odštartovala najlepšia strelkyňa WHIL Klaudia Michnová (12:8), no boli to Michalovčanky, ktoré diktovali v úvodných minútach tohto dejstva tempo hry. V 37. minúte viedli po góle Perederijovej 16:9, o desať minút neskôr po presnom zásahu Veroniky Habánkovej už bol rozdiel v skóre desaťgólový (22:12). O desať gólov viedla Iuventa aj tri minúty pred koncom po presnej strele Schusterovej (26:16), záverečné sekundy ale vyšli lepšie Partizánskemu. Jeho hráčkam sa troma gólmi poradilo znížiť na 19:26. Následne síce Bajčiová odpovedala z pokutového hodu, posledné slovo ale patrilo Michnovej, ktorá upravila skóre prvého semifinálového zápasu na 27:20 v prospech michalovskej Iuventy. Tá sa tak v sérii ujala vedenia 1:0.

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 27:20 (12:8)

Pok. hody: 7/5 - 4/4, vylúčené: 4 - 1. Rozhodovali: Klus a Rudinský, 500 divákov

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 4, Holešová 1/1, Rebičová 1, Nagyová 3, Habánková 5/1, Schusterová 1, Wollingerová 1, Dziurová, Dubovcová 1, Bajčiová 3/1, Perederijová 7.

HK SLÁVIA: Súlovská, J. Michnová - Karásková, Králová 2, Szokeová 2, Bohunská, Mináriková, Geričová 3/2, Španihelová, Michnová 9/2, Hollá 3, Hullmanová 1.

Uverejnené: 29.04.2017 20:20:12