Druhé povinné víťazstvo Iuventy, v sérii vedie 2:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce vyhrali aj v druhom semifinálovom zápase národného play-off, keď nad tímom HK Slávia Partizánske zvíťazili 33:27 a v sérii tak vedu 2:0. Semifinálová séria sa teraz sťahuje do Partizánskeho, kde sa v piatok 5. mája uskutoční tretí semifinálový duel a v sobotu 6. mája prípadný štvrtý zápas.

Druhý semifinálový duel národného play-off bol obdobný ako prvý. Aj tentoraz Iuventa začala od začiatku napĺňať papierové prognózy. V štrnástej minúte viedla po góle Perederijovej 6:3, o šesť minút neskôr, po presnom zásahu Sofie Nagyovej 10:4, na čo lavička HK Slávia reagovala oddychovým časom. Po ňom prišli dve prísne vylúčenia na strane Michalovčaniek, čo Partizánske využilo na zníženie, keď po dvoch góloch Geričovej bolo v 23. minúte 11:7. Iuventa ale kontrovala štyrmi presnými zásahmi v rade a tri minúty pred koncom úvodného dejstva viedla 15:7. Prvý polčas napokon skončil jej presvedčivým vedením 16:9.

Druhé dejstvo sa už v takej dominancii Iuventy nenieslo. Pomohlo k tomu však aj viacero sporných verdiktov v neprospech domáceho tímu. Lepšie začali hostky. Tie úvodnú päťminútovky vyhrali 4:1 a rázom tak bolo v 35. minúte iba 17:13. Michalovčanky ale drámu nepripustili. Opäť zapli na vyššie obrátky a o päť minút neskôr po presnej strele Nagyovej bolo 22:15. Viacgólové vedenie si domáce hráčky udržiavali aj v ďalších minútach. Strelecky sa darilo hlavne Veronike Habánkovej, po ktorej góle viedli domáce v 57. minúte 32:24 a pevným krokom tak kráčali v ústrety druhého semifinálového víťazstva. To napokon po výsledku 33:27 aj dosiahli a v Partizánskom tak v piatok budú premieňať prvý finálový mečbal.

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 33:27 (16:9)

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 6 - 2, ČK 60. Černovová (Michalovce, za tri vylúčenia). Rozhodovali: Daňo a Sabol, 350 divákov

IUVENTA: Lafuenteová, Medveďová - Černovová 2, Holešová 2, Rebičová 1, Nagyová 4, Habánková 8/3, Schusterová 1, Wollingerová 5, Dziurová, Dubovcová 5, Bajčiová, Perederijová 5.

HK SLÁVIA: Súlovská, J. Michnová - Karásková 1, Králová 4, Szokeová 4, Bohunská, Mináriková, Geričová 11/3, Španihelová, Michnová 4, Hollá 3.

Uverejnené: 30.04.2017 12:57:30