Iuventa po výhre 27:22 do ôsmeho národného finále v rade

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili aj v treťom semifinálovom stretnutí národného play-off, keď na pôde HK Slávia Partizánske triumfovali po výsledku 27:22 a v sérii tak vyhrali 3:0 na zápasy. Michalovčanky tak suverénnym spôsobom postúpili do svojho ôsmeho národného finále v rade. Finálová séria, v ktorej bude súperom Iuventy Michalovce buď Šaľa alebo Prešov (aktuálny stav série je 2:0 v prospech HK Slovan Duslo) sa začína dvojzápasom v sobotu 20. a v nedeľu 21. mája v Michalovciach.

Michalovčanky v treťom semifinálovom stretnutí neponechali nič na náhodu a prakticky od začiatku boli vo vedení. V štvrtej minúte síce najlepšia strelkyňa WHIL Klaudia Michnová vyrovnávala na 2:2, Iuventa ale vzápätí zaknihovala päťgólovú šnúru, na ktorej konci dala Sofia Nagyová v jedenástej minúte na 7:2. Viacgólový náskok si favorit udržiaval aj v ďalšom priebehu prvého polčasu. Szokeová v devätnástej minúte síce znížila na 6:9, tým však len odštartovala ďalšiu päťgólovú šnúru Michalovčankám, po ktorej viedli v 24. minúte 14:6. Osemgólovým rozdielom vyhrávali Michalovčanky aj v predposlednej minúte (16:8), no Partizánske v samom závere využilo dvojnásobnú presilovku a troma gólmi skorigovalo polčasové skóre na 11:16.

Druhý polčas síce gólom odštartovala domáca kanonierka Michnová (12:16), no Iuventa v 42. minúte po presnej strele svojej kapitánky Patrície Wollingerovej opäť viedla rozdielom ôsmych gólov (14:22) a pevným krokom tak kráčala v ústrety finále. O päť minút neskôr po ďalšom góle Wollingerovej bol rozdiel v skóre už desaťgólový (15:25). Takým istým rozdielom vyhrávala Iuventa aj po góle Rebičovej o tri minúty neskôr - 16:26. Domáce hráčky síce do konca duelu znížili na 22:27 no to nič nezmenilo na tom, že Zemplínčanky postúpili v najkratšom možnom čase do svojho ôsmeho národného finále v rade.

HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 22:27 (11:16) - konečný stav série 0:3.

Pok. hody: 4/3 - 1/1, vylúčené: 3:9. Rozhodovali: Klieštiková a Bočáková, 200 divákov.

HK SLÁVIA: Súlovská, J. Michnová - Karásková 2, Maxová, Králová 3, Szokeová 2, Junasová, Geričová 6, Španihelová, K. Michnová 5/3, Korcová, Hollá 2, Hullmanová 2.

IUVENTA: Muliková, Medveďová - Černovová 3, Holešová 2, Rebičová 3, Nagyová 1, Habánková 6, Schusterová, Wollingerová 9/1, Dziurová, Bajčiová, Perederijová 3.