Kadeti 1. BK Michalovce na záver s vysokou prehrou

Kadeti 1. BK Michalovce prehrali v poslednom 30. kole najvyššej Extraligy na domácej pôde s tímom MBK Victoria Žilina hladko o tridsaťdva bodov 60:92, keď už v polčase na súpera strácali osemnásť bodov 28:46. Pre zverencov trénera Marinka Svitlicu to bol posledný zápas v sezóne. V nej obsadili v Extralige s dvoma výhrami a dvadsiatimi dvoma prehrami posledné trináste miesto.

1. BK Michalovce - MBK Victoria Žilina 60:92 (28:46)
Štvrtiny: 14:21, 14:25, 17:30, 15:16.
Zostava a body 1. BK Michalovce: M. Demko 4, Pirkovský 13, D. Pliško 13, Lustig 5, Harman 9, Čobanov, Brnčál 4, Lopuch, Podžuban 4, Kincel 8.

Peter Biganič (manažér 1. BK Michalovce): "Prvý zápas v Žiline sme vysoko prehrali a súper ukázal svoje kvality aj u nás. Pre nás je potešiteľné, že sa po dlhých chorobách objavili na palubovke Podžuban s Kincelom. K zápasu. V prvom polčase sme nehrali najhoršie. Súper však využil našu slabšiu chvíľku v závere, kedy natiahol svoj náskok až na osemnásť bodov. Chlapcom nemožno uprieť snahu. Dosiahli až 40 doskokov, no na druhej strane, vôbec im nešla streľba za tri body. Súperom sa v tomto smere darilo a aj preto nám bodovo ušiel už v prvom polčase. Čo sa týka sezóny, striedali sme slabšie chvíle s tými lepšími. Museli sme sa vyrovnať s dlhodobou absenciou kľúčových hráčov, čo sa prejavilo aj na konečnom poslednom mieste."