Slovenky zdolali v Chemkostav aréne Švajčiarsko 25:23

Hádzanárky Slovenska zvíťazili v prípravnom dueli hranom v Chemkostav aréne nad tímom Švajčiarska po obrovskom boji 25:23, hoci po polčase prehrávali 11:13. Najviac gólov za Slovensky zaznamenala naturalizovaná Ukrajinka a bývalá hráčka Iuventy Michalovce Julia Kučerová, ktorá zaťažila konto súperových brankárok šiestimi presnými zásahmi, o jeden menej zaknihovala hráčka nemeckého Thuringeru Lýdia Jakubisová. Zverenky trénera Dušana Poloza teraz čaká kľúčový dvojzápas o postup na majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v závere roka v Nemecku. Ich súperom v ňom budú Maďarky. Prvý duel sa odohrá v sobotu v Debrecíne, odveta sa bude hrať v stredu 14. júna v Bratislave na zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Slovenky začali generálku na kvalifikačný dvojzápas s Maďarskom výborne, keď v piatej minúte viedli po góloch Rajnohovej a Rechtorisovej 2:0. Švajčiarky ale v nasledujúcich minútach začali na palubovke dominovať. Domácim hráčkam nešla streľba a k tomu sa pridali aj nedôraznú obranu, cez ktorú dali Švajčiarky päť gólov v rade a v 15. minúte viedli 5:2. Následne síce Rechtorisová ukončila desaťminútovku Sloveniek bez gólu, no po presnej strele Matterovej bolo v 18. minúte 7:4 pre Helvétky. Slovenky síce kontrovali dvoma gólmi v rade, Švajčiarky sa ale opäť gólovo odtrhli a štyri minúty pred koncom prvého dejstva viedli o štyri góly (8:12). Posledné minúty prvého polčasu vyšli lepšie domácim. Tie skorigovali na prijateľnejších 11:13, na ktoré upravila bombou niekoľko sekúnd pred koncom Simona Szarková.

Podobný nástup ako v prvom polčase predviedli tímy aj v tom druhom. Prvý gól padol až v piatej minúte, kedy Weigeltová upravila na 11:14. Za domáci výber kontrovala dvoma presnými sedmičkami Lýdia Jakubisová, ktorá tak dala na rozdiel jedného gólu (13:14). Ten bol aj v 40. minúte po góle Minarčíkovej (16:17), ako aj v 43. minúte, keď sa presadila Marianna Rebičová (17:18). Po následnom vyrovnaní Mikulčíkovej na 18:18 si lavička Švajčiarska zobrala oddychový čas. Ten ale už rozbehnuté Slovenky nezastavil. Tie ťažili z úspešných zákrokov Lucie Gubikovej. Hneď po oddychovom čase síce Hodelová dala na 18:19, bolo to ale poslednýkrát, čo Švajčiarky vyhrávali. Slovenky totiž kontrovala troma gólmi v rade, keď sa dvakrát presadila Mária Olšovská (22:20). Švajčiarkam sa síce ešte podarilo v 56. minúte vyrovnať na 22:22, posledné minúty ale patrili zverenkám trénera Dušana Poloza, ktoré nakoniec zvíťazili 25:23.

Slovensko - Švajčiarsko 25:23 (11:13)
Pok. hody: 7/3 - 2/2, vylúčené: 4 - 5, navyše ČK 27. Kundig (Švajčiarsko, tri vylúčenia) Rozhodovali: Gedeon a Palovčák, 300 divákov
SLOVENSKO: Gubiková, Furgaláková, Medveďová - Bujnochová, M. Rajnohová 2, Rebičová 1, Rechtorisová 2, Habánková 2, Pastorková 1, Demajová, M. Holešová, Kučerová 6/1, Szaková 2, Mikulčík 1, Jakubisová 5/2. M. Školková, Olšovská 2, Minarčíková 1.
ŠVAJČIARSKO: Brutsch, Dokovic - Kundig 2, Bachmann 4, Ozcelik 1, Weigelt 4, Csebits 1, Frey 3, Hodel 5/2, Gautschi 1, Amrein 1, Berger, Matter.

Uverejnené: 06.06.2017 18:28:22