files/7us07x2v5y4jjmre.jpg
Michalovce| Dukla Michalovce| Iuventa Michalovce| 1 BK MI| MFK Zemplín| ZOS Michalovce| Rimkat| TV Zemplín| CK Bomex
Noviny Zemplína
Hľadanie poďľa názvu
, meniny má , zajtra

Nezastaviteľní na Zemplínskej šírave

Zažili niečo, čo si mnohí z nás nevedia ani len predstaviť. Niečo, čo im úplne zmenilo život, ale ani to ich nezlomilo. Takí sú noví Nezastaviteľní, trinásť ľudí s rôznymi príbehmi, ktorých spája jeden spoločný sen – aj napriek svojmu hendikepu neprestať aktívne športovať. Preto Birell pre takýchto ľudí už po druhýkrát organizuje charitatívny projekt Nezastaviteľní. Zapojte sa doň aj vy, pomôcť môžete už len svojím pohybom.

Prekonať ťažkú chorobu, úraz alebo žiť s hendikepom a napriek tomu ostať silný a nevzdať sa, nie je vôbec jednoduché. Avšak zostať sám sebou, mať odhodlanie aktívne žiť a naďalej športovať, to je v povahe Nezastaviteľných. Reč je o 13 hendikepovaných zo Slovenska a Čiech, ktorých do rovnomenného projektu vybrala odborná komisia zložená zo zástupcov charitatívnych organizácii. Jedným z cieľov projektu Nezastaviteľní je aj motivovať zdravých ľudí k tomu, aby športovali a aktívnym pohybom pomohli hendikepovaným. Aj vďaka takejto pomoci vybraní 13 Nezastaviteľní získajú vysnívané špeciálne športové vybavenie, ako napríklad handbike, špeciálne upravený bicykel, monoski alebo sledge bežky, ktoré im pomôžu žiť aktívne. O ich obdivuhodnej nezastaviteľnej povahe vie svoje aj známy raper, stand-up komik a bývalý bikerBekimAziri, ktorý je slovenským ambasádorom súčasného 2. ročníka. On sám si ako šestnásťročný pri páde na pretekoch v bikrose v českom Přerove zranil miechu. Napriek tomu, že od krku nadol ochrnul, nikdy sa nevzdal a svojmu hendikepu sa doslova postavil. „Som rád že môžem byť ambasádorom tohto projektu. Sám viem čo znamená chcieť žiť naplno, aj keď život napíše ťažký príbeh,“ hovorí Bekim. „Sále žijem rovnako, ako keď som bol zdravý. Od úrazu som dokonca stihol let na rogale či zoskok lietadla. Prečo by ma mal zastaviť prechod cez bránu?“ dodáva Bekim.

Každá pomoc sa počíta

Pomôcť môže naozaj každý, a to úplne jednoducho. Stačí ak v priebehu tohto leta prejdete na bicykli, kolieskových korčuliach, behom alebo pešo špeciálnou Birell bránou umiestnenou na miestach, kde ľudia trávia voľný čas. Za každý jeden prechod bránou prispeje Birell ako organizátor projektu 20 centami. Páči sa vám myšlienka tohto projektu natoľko, že chcete prispieť nielen svojím pohybom, ale aj finančne? V takom prípade môžete prispieť vo forme nákupu na oficiálnom e-shope Nezastaviteľných. Alebo môžete darovať ľubovoľnú finančnú čiastku priamo na mieste Birell brány či prevodom na účet Nezastaviteľných prostredníctvom webu www.dobrakrajina.sk. Vlani sa podarilo vyzbierať celkovú sumu 34 854 eur, vďaka čomu dostalo svoje vysnívané športové vybavenie všetkých 11 Nezastaviteľných, ktorí sa do projektu zapojili v minulom roku.

 Tento víkend na Zemplínskej šírave

Birell brána bude od začiatku júla do konca augusta postupne putovať po Slovenskej a Českej republike. Umiestnená bude na atraktívnych miestach, kde ľudia zvyknú tráviť voľný čas. U nás sa objaví počas letných dní v 6 slovenských mestách. Bližšie informácie o projekte, rozmiestnení brán, ako aj aktuálne vyzbieranej sume nájdete na www.nezastavitelni.sk. Charitatívny projekt sa tentoraz uskutoční na Zemplínskej šírave, kde bude spomenutá brána od piatka 4. do nedele 6. augusta. V rámci tohto projektu na Zemplínskej šírave pri jazere (vstup na bazény obec Kaluža) vyrastie špeciálna Birell brána. Za každý prechod popod túto bránu, Birell ako organizátor projektu prispeje sumou 20 centov na účet Nezastaviteľných. Vďaka tomu hendikepovaní získajú svoje vysnívané športové vybavenie, ktoré im pomôže vrátiť sa k aktívnemu športovaniu.

Tohtoroční Nezastaviteľní zo Slovenska

 Monika Velacková, Trenčín

Chce získať: lukostrelecké vybavenie

„Aj keď mám rázštep chrbtice od malička som mala veľa aktivít a vozík som nikdy nebrala ako prekážku, kvôli ktorej by som ich nemohla vykonávať. Lukostreľbe som sa pravidelne venovala počas štúdia v Olomouci. Bohužiaľ doma na to nemám potrebné vybavenie, preto som s lukostreľbou musela prestať. Veľmi sa teším, že vďaka projektu „Nezastaviteľní" sa budem môcť opäť vrátiť k svojej záľube."

Pavol Kéri, Liptovský Mikuláš

Chce získať: bežecké vybavenie

„Je pochopiteľné, že moje postihnutie ma v niektorých veciach limituje. Pravidelne sa zúčastňujem bežeckých pretekov, a tie si vyžadujú pomoc asistenta. Uvedomujem si, že bez asistencie by som preteky neodbehol. No i napriek takýmto obmedzeniam sa stále snažím žiť tak, ako keby som videl. Šport pre mňa jednoducho znamená veľa. Veď predsa keď s ním človek začne hneď ráno, deň je omnoho krajší. Napríklad ja začínam svoj deň behom alebo plávaním."

 
Uverejnené: 01.08.2017 12:14:51 files/ziutbj34p2awsnxw.jpg
Práca v Michalovciach
Práca Michalovce
Reklama
files/uquxsqw5na5c4muz.jpg
Súťaž
tipovanie
Anketa
Miniaplikace
Pracovné ponuky
tipovanie
Reklama
files/nwmbaks2nfraja7t.jpg
Facebook
Kontakt
redakcia@novinyzemplina.sk

Návštevnosť
TOPlist
©2012 Noviny Zemplína
Generované redakčným CMS systémom HEMERA spoločnosti NIKA PRESS s.r.o.