Desaťgólová prehra Iuventy s Kisvárdou

Hádzanárky Iuventy Michalovce prehrali v prvom zápase 24. ročníka Memoriálu Tomáša Jakubča s maďarským KC Kisvárda hladko o desať gólov 24:34 (10:15). Memoriál Tomáša Jakubča pokračuje ďalšími zápasmi počas víkendu. V sobotu 5. augusta 2017 sa najskôr o 10.00 hod. odohrá duel medzi Lubinom a Brašovom, následne o 16.00 hod. príde na rad súboj Kisvárdy s Lubinom a o 18.00 hod. nastúpi domáca Iuventa proti Brašovu. Turnaj následne vyvrcholí v nedeľu 6. augusta 2017 zápasmi Kisvárda - Brašov (10.00 hod.) a Iuventa - Lubin (12.00 hod.).

Prvý zápas michalovskej Iuventy v príprave naplno odkryl, na čom majú zverenky trénera Františka Urbana ešte popracovať. Nedarilo sa im predovšetkým v koncovke, kde nevedeli nájsť hlavne v prvom polčase recept na vysunutú obranu Kisvárdy. Družstvo, ktoré sa počas leta posilnilo možno najviac zo všetkých klubov maďarskej ligy, tak bez problémov udávalo tempo zápasu. V ôsmej minúte bolo po góle Dmitrovičovej 4:1, v sedemnástej po presnom zásahu Adrien Orbán 3:8, na čo domáca lavička reagovala oddychovým časom. Ani ten však nepomohol, keďže Michalovčanky sa naďalej trápili v koncovke. Šesť minút pred koncom prvého dejstva tak prehrávali 4:12. Potom, ako tak zdvihli hlavy. Po dvoch góloch Márie Holešovej bolo v 29. minúte 9:14. Oba tímy ešte do konca polčasu skórovali dvakrát, keď sa najskôr presadila Dmitrovič, posledné slovo patrilo ale Darii Kot, ktorá strelou z pokutového hodu stanovila polčasové skóre na 10:15.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil, jej tempo naďalej udávali Maďarky. Tie hneď na úvod dvakrát udreli, čím sa dostali do sedemgólového vedenia (10:17). Rovnakou mincou ale odpovedala aj Vladimíra Kišíková, po ktorej dvoch góloch bolo opäť o polčasových päť gólov (12:17). Následne však prišla trojgólová šnúra Kisvárdy, ktorá tak dala zabudnúť Iuvente na prijateľnejší výsledok. Pozitívom duelu je, že tréner Urban dával priestor aj omladine vo svojom kádri, na palubovke sme tak mohli vidieť aj vekovo dorastenky Bajčiovú, Holejovú či Holubovú. Keď v päťdesiatej minúte dala Tamara Radojevič na 20:29, tréner Iuventy Urban reagoval ďalším oddychovým časom. Ten na chvíľu pomohol, keďže v 53. minúte bolo po góle Wollingerovej 22:30 a tri minúty pred koncom po presnej strele Habánkovej 24:32, záverečné slovo ale patrilo Maďarkám, ktoré po dvoch presných strelách v rade zvíťazili desaťgólovým rozdielom 34:24 a do tabuľky si tak pripísali prvé dva body.

Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda 24:34 (10:15)

Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 4 - 4. Rozhodovali: V. Cibere - P. Richvalský - 450 divákov

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 4, Holubová 1, Kišiková 5, Rebičová 2, Kot 3/1, Habánková 6/1, Holejová, Wollingerová 3, Trúnková, Bajčiová.

KKC: Dzhukieva, Triffa, Balog - Dudás 1, Rocha 6, Trischuk 4, Karács, Umanec, Szabó, Myhovič 1, Tarjányi 1, Orbán 4, Radojevič 9/3, Milanović - Litre 3/1, Marincsák 1, Khakunova 2, Dmitrovič 2, Katona.

Uverejnené: 04.08.2017 20:41:47