Iuventa po výbornom výkone skolila Brašov!

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvíťazili vo svojom druhom vystúpení na medzinárodnom turnaji Memoriál Tomáša Jakubča, keď rumunský ASC Corona Brašov zdolali senzačne o jedenásť gólov 37:26!!! Zverenky trénera Františka Urbana sa tak dostali na druhé miesto v tabuľke. Kvalitne obsadený Memoriál Tomáša Jakubča vyvrcholí v nedeľu zápasmi Kisvárda - Brašov (10.00 hod.) a Iuventa s Lubin (12.00 hod.).

Hádzanárky Iuventy začali svoje druhé vystúpenie na domácom turnaji diametrálne odlišne od piatka. Od začiatku totiž držali krok s popredným rumunským celkom. Po prvýkrát sa dostali do vedenia v šiestej minúte, kedy sa svojim tretím gólom presadila Daria Kot (4:3). Následne sa oba tímy striedali v tesnom vedení. V sedemnástej minúte poslala Bajčiová do vedenia Iuventu (10:9) a keď vzápätí skórovala z rýchlej kontry aj Mária Holešová, za stavu 11:9 si zobrala lavička Brašova oddychový čas. Po ňom sa ale paradoxne gólovo odtrhli Michalovčanky. Tie ťažili z dobrej obrany a rýchlych kontier. Po jednej z nich zvyšovala v 25. minúte s chuťou hrajúca Bajčiová už na 16:11. Brašov sa ale nevzdával a šnúrou troch gólov sa vrátil do zápasu. Posledné slovo v prvom polčase patrilo Habánkovej, ktorá z pokutového hodu upravila skóre prvej tridsaťminútovky na 17:14.

Skóre druhého dejstva síce otvorila Camelia Hotea (17:15), no bola to naďalej Iuventa, ktorá držala opraty zápasu vo svojich rukách. Ciucilete síce znížila v 36. minúte na 18:19 v neprospech svojho tímu, vzápätí ale prišla päťgólová šnúra Michalovčaniek, ktoré sa tak definitívne gólovo odtrhli od svojho súpera. Po presnom zásahu Holešovej z 40. minúty si za stavu 24:18 zobrala lavička hosťujúceho tímu oddychový čas, ktorý na chvíľu zabral. Brašov totiž takmer okamžite znížil na 21:24, no dej zápasu jeho hráčky nezmenili. Bola to totiž Iuventa, ktorá v nasledujúcich minútach dominovala na palubovke. Jej hráčky ťažili z výborných zákrokov Jablonskej a takisto aj z viacerých individuálnych výkonov. Nestratili sa ani mladé pušky Bajčiová (5 gólov), Holejová (3) a Holubová (1). Náskok Iuventy v poslednej minúte narástol na desať gólov a keď sa v samom závere z pivota presadila aj Trúnková, jedenásťgólová výhra 37:26 bola na svete!

Iuventa Michalovce - ASC 2010 Corona Brašov 37:26 (17:14)

Pok. hody: 3/1 - 0, vylúčené: 2 -5. Rozhodovali: Budzák a Záhradník,  450 divákov.

IUVENTA: Muliková, Jablonská, Antičová - M. Holešová 5, Holubová 1, Kišiková 2, Rebičová 6, Kot 5, Habánková 5/1, A. Holejová 3, Wollingerová 3, Trúnková 2, Bajčiová 5.

ASC 2010 CORONA: Mirca, Rosca - Ciuciulete 1, Tiron 5, Cozma, E. Buceschi 3, Chiper 6, Cretu, Neagu 1, Bloj 3, Hotea 2, Tatar 2, Tomescu 1, Popa, Chiricuta 2.

Predchádzajúce výsledky: Piatok 4. augusta: Iuventa Michalovce - KKC Kisvárda 24:34 (10:15). Sobota 5. augusta: Zaglebie Lubin - ASC 2010 Corona Brašov 32:34 (15:14), Zaglebie Lubin - KKC Kisvárda 25:31 (11:14).

Ďalší program Memoriálu Tomáša Jakubča:

Nedeľa 6. augusta 2017: KKC Kisvárda - ASC Corona 2010 Brašov (10.00 hod.), Iuventa Michalovce - Zaglebie Lubin (12.00 hod.).

Uverejnené: 05.08.2017 21:10:08