Slovenské kadetky začali vysokou prehrou

Slovenské kadetské reprezentantky neodštartovali svoju púť na domácich majstrovstvách Európy najlepšie. V prvom zapáse D. skupiny totiž prehrali so Španielskom hladko 25:36. Slovenské kadetské reprezentantky odohrajú v základnej D. skupine ešte dva zápasy. Prvý už v piatok, kedy v Chemkostav aréne od 17.30 hod. nastúpia proti Nórsku a po voľnej sobote zakončia účinkovanie v základnej skupine v nedeľu taktiež od 17.30 hod. súbojom so Srbskom.

Slovenským reprezentantkám úvodný šampionátový zápas v domácom prostredí nevyšiel podľa predstáv. Začiatok ešte ako tak zachytili, keď viedli 2:1 aj 3:2, no následne prišla päťgólová šnúra Španielok, na ktorú reagoval tréner Jensen oddychovým časom. Po ňom síce Popovcová z pokutového hodu preťala gólovú sériu Španielok, no tie aj naďalej diktovali tempo hry, V 15. minúte už viedli 11:6. Slovenky síce odpovedali dvoma presnými zásahmi, no náskok ich súperok narastal aj naďalej. Na konci prvého polčasu viedli už dokonca o desať gólov (10:20). Záverečné sekundy prvého dejstva vyšli lepšie Slovenkám, ktoré dvoma gólmi skorigovali polčasovú prehru na 12:20.

Ani v druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Slovenky síce v úvodnej desaťminútovke znížili na 16:22, v ďalších minútach ale opäť začal náskok Španielok narastať. V 50. minúte opäť viedli rozdielom desiatich gólov, o štyri minúty neskôr už dokonca 34:21. Slovenky napokon prehrali 25:36 a na turnaji tak začali vysokou prehrou.

Slovensko - Španielsko 25:36 (12:20)
Pok. hody: 5/4 - 6/5, vylúčené: 3 - 2. Rozhodovali: Duplii a Kaverina (obe Ukrajina) 700 divákov.
SLOVENSKO: Kondášová, Chudovská - Trepáčová 3, Belušková, Pastoreková 1, Popovcová 9, Tomašechová 1, Lanczová 2, Ratvajská 1, Holincová 1, Manczal, Kóšová 2, Duranková 1, Michalková 2, Mészaroš 2.
ŠPANIELSKO: Suarez, Wiggins - Sodelgao 4, Rebollo, Hernandez, Martinez Ruiz 4, Fernandez 2, Spugnini 3, Sobrepera 7, Palomo 1, Moles 6, Vallina 1, Espachs, Valles 2, Robles, Laguna 6.

Ďalší výsledok D. skupiny: Nórsko - Srbsko : ( : )

Ďalší program D. skupiny
Piatok 11.augusta: Slovensko - Nórsko (17.30 hod.), Srbsko - Španielsko (19.30 hod.).
Nedeľa 13.augusta: Slovensko - Srbsko (17.30 hod.), Nórsko - Španielsko (19.30 hod.).

Uverejnené: 10.08.2017 20:55:39