Senzácia v Chemkostav aréne! Slovenky zdolali Nórsko

Kadetské reprezentantky Slovenska sa postarali o obrovskú senyáciu, keď vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách Európy do 17 rokov zdolali v Chemkostav aréne Nórsko 25:23 a majú tak reálnu šancu na prvú osmičku. Zverenky trénera Heineho Jensena ukončia základnú D. skupinu nedeľňajším súbojom so Srbskom, ktorý sa opäť začína o 17.30 hod.

Slovenky začali svoje druhé vystúpenie na šampionáte podobne ako vo štvrtok proti Španielkám, výborne. Rýchlo viedli 3:1, no opäť prišla hluchá pasáž, ktorú súper využil a štyrmi gólmi v rade sa dostal do vedenia 3:5. Podobný osud ako so Španielskom ale na zverenky trénera Heineho Jensena tentoraz nečakal. Oproti štvrtku totiž podali diametrálne odlišný výkon. Kanonierka Lanczová troma gólmi v rade strhla vedenie na slovenskú stranu, no a keď sa následne presadila aj Popovcová, Chemkostav aréna za stavu 7:5 burácala. Keď Belušková dala v 15. minúte na 8:6, lavička nórskeho tímu reagovala oddychovým časom. Ten gólostroj Sloveniek zastavil. Nórky totiž hneď po ňom zaznamenali trojgólovú šnúru a hoci následne Pastoreková vyrovnala na 9:9, do konca polčasu skórovali už iba severenky, ktorý prvé dejstvo vyhrali 13:9.

Aj napriek nepriaznivému stavu po prvom dejstve si však mladé Slovenky verili. Ťahané skvelými zákrokmi Kondášovej sa od začiatku začali približovať k favoritovi. Hneď v úvode dvoma gólmi skorigovali na 11:13. Nórky ale opäť odpovedali a v 37. minúte viedli o štyri góly 12:16. Nezlomná vôľa Sloveniek sa prejavila v ďalších minútach. Kondášová zavrela bránu a jej spoluhráčky hnané skvelou Chemkostav arénou dokázali v 43. minúte vyrovnať na 17:17, na čo lavička nórskeho výberu reagovala oddychovým časom. Ten ale nezabral, keďže na koni boli zverenky trénera Jensena. Tie sa zásluhou kanonierky Lanczovej dostali v 53. minúte do vedenia (21:20), no a keď sa následne z krídla presadila aj Popovcová, za stavu 22:20 lavička favorita rýchlo siahala po treťom oddychovom čase. Ten nepomohol, keďže mladé Slovenky v skvelej atmosfére udržali vedenie a favorita nakoniec zdolali 25:23!

Slovensko - Nórsko 25:23 (9:13)

Pok. hody: 7/7 - 3/3, vylúčené: 4 - 2. Rozhodovali: Lidacka a Lesiaková, 800 divákov.

SLOVENSKO: Kondášová, Chudovská - Trepáčová, Beušková 1, Pastoreková 3, Popovcová 6, Tomašchová 2, Lanczová 13/7, Ratvajská, Holincová, Manczal, Kóšová, Duranková, Michalková, Meszároš.

NÓRSKO: Skongstrand, Breda Ruud - Svendsberget, Hove, Kjolholdt 1, Deila 2, Granum, Svele 6/2, Alver 1/1, Deila, Figenschau, Nordvang 2, Hagerup, Novak 3, Hogseth 1, Arnesen 6.

Uverejnené: 11.08.2017 21:13:39