Gólové suchoty trvajú, MFK Zemplín podľahol Prešovu 0:1

Futbalisti MFK Zemplín Michalovce nepokrstili nový vyhrievaný trávnik víťazstvom. V prvom domácom zápase po deväťmesačnej pauze totiž v rámci 4. kola Fortuna ligy podľahli vo východoslovenskom derby Tatranu Prešov zaslúžene 0:1 a ich gólové suchoty trvajú už 394 minút. O jediný gól zápasu sa postaral v 53. minúte Roland Černák. Zverenci trénera Antona Šoltisa sa v najbližšom piatok kole predstavia v sobotu 19. augusta v Trenčíne, doma ich uvidíme opäť o dva týždne, konkrétne v sobotu 26. augusta, kedy o 19.00 hod. privítajú FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble.

Fanúšik, ktorý čakal na ligový zápas bez siedmych dní deväť mesiacov, musel byť sklamaný. Videl totiž iba priemerný duel a hlavne z michalovskej strany nebolo vidieť veľa futbalovej kvality a navyše s veľkým počtom individuálnych chýb. V ôsmej minúte po jednej z nich unikol obrane Issa, z dobrej šance mieril iba nad Bieszczadovu bránu. Na druhej strane prišla michalovská kombinácia po pravej strane, Žofčák našiel prízemným centrom v pokutovom území Danka, ktorý sa ale nepredral cez pozornú prešovskú obranu. Prešovčania sa zamerali na defenzívu, z ktorej vyražali do rýchlych kontier. Po jednej z nich mal gólovú šancu na kopačke Roland Černák, mieril ale iba do brankára Bieszczada. Medzišestnátkový futbal pokračoval aj naďalej. Keď sa neujala Kavkova ďalekonosná strela z priameho kopu a ani Issova jedovka, ktorú skrotil Bieszczad, prvý polčas skončil bezgólovou remízou.

Bezkrvný výkon Michalovčanov v ofenzíve pokračoval aj v druhom polčase. Chýbal im moment prekvapenie a navyše stroskotávali pred finálnou fázou. Hostia boli v ofenzíve aktívnejší a svoju prevahu pretavili v 53. minúte vo vedúci gól, keď sa presadil Roland Černák. Vyrovnať mohol o desať minút z priameho kopu Božok, jeho strela sa ale iba obtrela o bočnú sieť. Michalovčania po inkasovanom góle síce mali v poli prevahu, no v ofenzíve boli sterilní. Ich jedinú strelu medzi tri žrde poslal v 71. minúte Martin Koscelník, brankár Talian ju s námahou vyrazil na rohový kop. Keď z podobnej parkety mieril Grič o chvíľu neskôr nad prešovskú bránu a ďalšie šance domácich neprichádzali, prešovský Tatran si ustrážil jednogólový náskok a zo Zemplína si tak vezie cenné, no zaslúžené tri body.

MFK Zemplín Michalovce - FC Tatran Prešov 0:1 (0:0)
Góly: 53. R. Černák
Žlté karty: 42. Antonov, 54. Božok - 49. T. Sedlák, 57. R. Kačala
Rozhodovali: Kružliak - Rozsbeck, Štrbo.
Divákov: 2563.
MFK ZEMPLÍN: Bieszczad - Sviarčinskij, Kavka, J. Carillo, Šimčák - Grič - I. Žofčák, Antonov (46. Koscelník), S. Danko (79. P. Kolesár), Božok - Kushta (64. Bragin).
FC TATRAN: J. Talian - R. Kačala, Jacko, Udeh, J. Bartek - T. Sedlák, Dzurík - R. Černák, P. Katona (76. Keresteš), Issa Adekunle (89. M. Dupkala) - Wiezik (72. Grešák).

Uverejnené: 12.08.2017 21:18:01